Awans Sambora odłożony - relacja z meczu Aussie Sylex Sambor Tczew - Tor Dobrzeń Wielki

Aussie Sylex Sambor pewnie wygrał z Torem Dobrzeń Wielki 32:19. Tczewski zespół wciąż ma 6 punktów przewagi nad PCM, który wygrał w Kościerzynie ze Spartą Oborniki Wlkp.

Redakcja
Redakcja

Do awansu do superligi samborzankom na trzy kolejki przed końcem sezonu brakuje zaledwie punkt, a więc powrót do krajowej elity może świętować w następnym meczu w Słupsku.

W meczu z ostatnim zespołem w tabeli kibice Sambora spodziewali się dominacji od pierwszych minut i zwycięstwa z ogromną przewagą. Tak jednak nie było. Tor spotkanie rozpoczął bez respektu i długo prowadził z liderem równorzędna walkę. Samborzanki nie potrafiły znaleźć właściwego rytmu. Po 10 minutach było 3:3, a trzeba dodać, że tczewska bramkarka Agnieszka Kordunowska-Lupa była w tym okresie najlepszą zawodniczką na boisku. Potem nastąpił jeden z dwóch momentów Sambora, który przesądził o wysokiej wygranej. Gospodynie zdobyły sześć bramek z rzędu w 5 minut i było 10:3. Do przerwy było 13:7. Drugi decydujący moment meczu to początek drugiej połowy - seria 4:0 w 5 minut i było 17:7. Wynik był sprawą przesądzoną, ale trener samborzanek Leszek Elbicki nieustannie motywował swoje zawodniczki, wciąż, wykorzystując czas, wskazywał na błędy i... tradycyjnie rotował składem. Ostatecznie Aussie Sylex Sambor znów pewnie wygrał, tracąc mniej niż 20 bramek, ale Elbicki wyraźnie był niezadowolony.

- W naszym wykonaniu to był słaby mecz - mówił. - Mam wiele zastrzeżeń do zawodniczek. Musimy grać lepiej. Aktualnie jesteśmy zespołem najlepszym w I lidze, ale w superlidze z taką grą będzie ciężko. Wiadomo, że w przyszłym sezonie nie będzie wiele kadrowych zmian, bo piłka ręczna to nie koszykówka, że co sezon można zmieniać niemal całą kadrę.

Najlepszą zawodniczką kibice uznali Magdalenę Stanulewicz (zdobyła najwięcej - 8 bramek). Dodajmy, że indywidualnie trudno jest wyróżnić kogokolwiek z gospodyń. Cały zespół miał swoje dobre i gorsze momenty. Jeszcze w kwietniu Aussie Sylex Sambor może sobie zapewnić awans do superligi. Wystarczy zdobyć punkt (co najmniej remis) w najbliższym meczu w Słupsku ze Słupią (26. kwietnia 17.00).

Aussie Sylex Sambor Tczew - Tor Dobrzeń Wielki 32:19 (13:7)

Sambor: Kordunowska-Lupa, Frankowska - Stanulewicz 8, Jezierska 5, Koprowska 5, Skonieczna 4, Tomczyk 3, Strzałkowska 3, Kot 3, Orzłowska 1, Krajewska, Gelińska, Belter.