Ostrovia bliżej dziewiątego miejsca - relacja z meczu ŚKPR Świdnica - Ostrovia

Drugi raz w tym sezonie o losach zwycięstwa w konfrontacji ŚKPR-u z Ostrovią decydowała tylko jedna bramka różnicy. Drugi raz o to jedno trafienie lepsi okazali podopieczni Witolda Rojka.

Przemysław Grzyb

Jesienią Ostrovia pokonała u siebie Szare Wilki 28:27, chociaż jeszcze na dwie minuty przed końcem, to świdniczanie prowadzili 27:25. W sobotę biało-czerwoni zwyciężyli w Świdnicy 30:29 (11:15), a podopiecznym Krzysztofa Terebuna znów nie dopisało szczęście - bramkę na wagę zwycięstwa goście zdobyli na dwie sekundy przed końcem gry. Dwa oczka przyjezdnym zapewnił Arkadiusz Galewski. W decydującej akcji najlepszy strzelec I ligi grupy B znalazł się na pozycji kołowego i pewnym rzutem pokonał Dariusza Bajkiewicza.

Trzynaście sekund wcześniej do wyrównania po 29:29 doprowadził Władysław Makowiejew i ewentualny remis byłby chyba najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Bowiem o ile w drugiej połowie korzystniejsze wrażenie sprawiali gracze trenera Rojka, o tyle przed przerwą wydawało się, że to ŚKPR pewnie sięgnie po dwa punkty.

Gospodarze prowadzili do przerwy 15:11. Mimo sporej liczby własnych błędów wydawało się, że kontrolują wydarzenia na parkiecie. Tuż po przerwie Krzysztof Misiejuk podwyższył na 16:11, ale kolejne minuty należały do ostrowian. Od stanu 18:15 w 39. minucie goście rzucili cztery bramki z rzędu i w 43. minucie wyszli na prowadzenie 20:19. Odtąd niemal do samego końca utrzymywali 1-2 bramkowe prowadzenie. Szczególnie ważne trafienia zaliczał Piotr Bielec.Tymczasem w ŚKPR-ze zabrakło gracza, który w kluczowych momentach wziąłby na swoje barki ciężar gry.

Po tym meczu Ostrovia zamieniła się z ŚKPR-em miejscami w tabeli. Wielkopolanie awansowali na dziewiątą, a Szare Wilki spadły na dziesiątą lokatę.

ŚKPR Świdnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 29:30 (15:11)

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz - K. Rogaczewski 6, Misiejuk 5, S. Makowiejew 4, P. Rogaczewski 4, Brygier 3, Rzepecki 2, Motylewski 2, W. Makowiejew 2, Dębowczyk 1, Węcek, Krzaczyński, Pułka
Kary: 8 minut
Karne: 5/4

Ostrovia: Tarko, Adamczyk, Foluszny, Filipiak - P. Dutkiewicz 9, Galewski 6, Jedwabny 4, Bielec 3, Czerwiński 3, Sobczak 2, Kierzek 1, Jaruzel 1, Wojciechowski 1, Dycfeld, K. Dutkiewicz, Górny