Warszawiacy pogrążyli poznaniaków - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - AZS UW Warszawa

W meczu 26. kolejki szczypiorniści Grunwaldu Poznań przegrali z AZS-em UW Warszawa po emocjonującej końcówce i zostali zdegradowani do II ligi.

Michał Halski

Kibice zgromadzeni w hali Gimnazjum nr 54 nie spodziewali się takiego obrotu sytuacji. Wojskowi prowadzili praktycznie cały mecz, a zwycięstwo oddali w samej końcówce.

Początek spotkania idealnie ułożył się dla Wojskowych, którzy szybko wypracowali sobie przewagę. W 9. minucie prowadzili 4:0, do tego grali bardzo dobrze w obronie i skutecznie wykorzystywali błędy zawodników AZS-u. Niemoc strzelecką dla warszawiaków przełamał dopiero w 11. minucie Sławomir Kuc. Goście szybko odrobili straty i od tego momentu mecz się wyrównał. W bramce Grunwaldu dobrą zmianę dał Mariusz Peda, który odbił kilka ważnych piłek.

Na boisku można było zobaczyć lekką przewagę podopiecznych Tomasza Draszkiewicza i Rafała Walczaka. W 27. minucie duet trenerski prowadzący Wojskowych zdecydował się wciąć czas. Wskazówki pomogły, zawodnicy odzyskali skuteczność i ponownie wypracowali sobie kilka bramek przewagi i to gospodarze schodzili do szatni w lepszych nastrojach.
Druga połowa miała bardzo podobny przebieg jak pierwsza. Wojskowi wyrabiali sobie bezpieczną przewagę i gdy zdawało się, że dobiją przeciwnika goście odrabiali straty. Dobrze w bramkach grali Mariusz Peda i Piotr Bury. W 51. minucie szczypiorniści AZS-u doprowadzili do remisu 19:19. A pięć minut później wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie! Ostatnie dwie minuty przyniosły mnóstwo emocji. Grunwald doprowadził do remisu 21:21, jednak ostatnie słowo należało do Paweł Puszkarskiego, który rzucił zwycięską bramkę i pogrążył Wojskowych.

WKS Grunwald Poznań - AZS UW Warszawa 21:22 (12:9)

Grunwald: Peda, Kulczyński - Staniek 5/1, Martyński 4, Guraj 4, Nieradko 4, Meissner 3, Przybylski 1, Koligat, Westwal, Wachowiak, Kurek, Walczak.
Kary: 12 minut.
Karne: 1/2.

AZS UW: Malanowski, Bury - Puszkarski 6, Flisiak 4, Szybiński 3, Chełmiński 3/2, Machniewicz 2, Zaprutko 2/1, Kuc 1, Rutkowski 1, Monikowski Ł., Praski, Monikowski B.
Karne: 3/3.

Kary: Grunwald - 12 min. (Staniek, Nieradko - po 4 min., Martyński, Westwal - po 2 min.); AZS UW - 12 min. (Praski - 4 min., Machniewicz, Chełmiński, Zaprutko, Monikowski B. - po 2 min.).

Sędziowali: G. Christ - T. Christ.