Warszawianka o krok od awansu - relacja z meczu Warszawianka Warszawa - AZS UW Warszawa

W pierwszym meczu drugiej fazy baraży o I ligę, Warszawianka Warszawa pokonała w derbach Stolicy AZS UW 25:17 i jest o krok od awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Michał Gałęzewski

Po wyeliminowaniu MKS-u Grudziądz, Warszawianka Warszawa zagrała w meczu barażowym z AZS-em UW Warszawa, który zajął dziesiąte miejsce w grupie A I ligi piłkarzy ręcznych. Zwycięzca derbowego dwumeczu miał zagwarantowaną grę w przyszłorocznych rozgrywkach.

Początek spotkania należał do zawodników AZS-u. Po dziesięciu minutach i bramce Pawła Puszkarskiego, prowadzili oni 5:3. Później jednak na boisku istniała już jedynie Warszawianka. Do końca pierwszej połowy podopieczni Tomasza Porzezińskiego rzucili jedenaście bramek, tracąc zaledwie dwie i po bramce Karola Juszczyka, schodzili na przerwę prowadząc 14:7.
W drugiej połowie zawodnicy prowadzeni przez Sławomira Monikowskiego wyszli z nowymi siłami. Co prawda po siedmiu minutach, gdy bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Przykuta przegrywali różnicą siedmiu trafień, jednak potrafili stratę zniwelować do trzech bramek. Końcówka ponownie należała do tegorocznych drugoligowców, któzy ostatecznie zwyciężyli 25:17.

Warszawianka Warszawa - AZS UW Warszawa 25:17 (14:7)

Warszawianka: Troński, Stolarski - Szmulik 8, Przykuta 6, Kwiatkowski 4, Zasikowski 3, Kolczyński 2, Prokop 1, Juszczyk 1 oraz Obydż, Prokop, Skorek.
Kary: 8 min.
Karne: 5/6.

AZS UW: Malanowski, Bury - Puszkarski 7, Machniewicz 4, Praski 3, Flisiak 2, Brinovec 1 oraz Szybiński, Kuc, Chełmiński, Piechnik, Monikowski, Rutkowski.
Kary: 16 min.
Karne: 1/2.

Kary: Warszawianka - 8 min. (Zasikowski 6 min. - cz.k., Skorek 2 min.), AZS UW - 16 min. (Machniewicz 4 min., Szybiński 2 min., Chełmiński 2 min., Flisiak 2 min., Praski 2 min., Monikowski 2 min., Rutkowski 2 min.).
Sędziowie: Mystkowski, Wiraszka (Warszawa).