Olkuszanki bliskie utrzymania - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - SPR Olkusz

Zespół UKS-u PCM Kościerzyna w pierwszym meczu barażu o PGNiG Superligę przegrał 20:30 z SPR-em Olkusz. Wobec tego zespół, który zajął ostatnie miejsce w PGNiG Superlidze jest bliski utrzymania.

Michał Gałęzewski
SPR Olkusz w tym sezonie rozegrał 24 mecze w PGNiG Superlidze kobiet. Wygrał zaledwie trzy, a jedno zremisował. Ze względu na poszerzenie ligi do dwunastu drużyn, podopieczne Zdzisława Wąsa miały szansę na utrzymanie poprzez baraż. Stanęły naprzeciw drugiej drużyny I ligi kobiet - UKS-u PCM Kościerzyna.
Od pierwszych akcji spotkanie było wyrównane. Po jedenastu minutach, gdy bramkę zdobyła Mirosława Rybakowska, to UKS PCM prowadził 7:6. Pod koniec pierwszej połowy olkuszanki, wśród których znakomicie grała Natalia Wicik wyszły na prowadzenie i ostatecznie na przerwę schodziły z trzybramkową zaliczką.

UKS PCM w ciągu pierwszych dziesięciu minut drugiej części spotkania zdołał jedynie zachować status quo. Później do głosu doszły grające w PGNiG Superlidze zawodniczki SPR-u i w 49 minucie po trafieniu Agaty Wcześniak, prowadziły 23:14, by niedługo później wyjść nawet na jedenaście bramek różnicy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 20:30 i rewanż w Olkuszu wydaje się być formalnością.

UKS PCM Kościerzyna - SPR Olkusz 20:30 (10:13)

UKS PCM: D.Brzzezińska, Perłowska - Ziemienowicz 6, Wójcik 5, Gutkowska 4, N.Brzezińska 3, Pesel 1, Rybakowska 1 oraz Liskowska, Siekańska, Szprengier, Żukowska, Sus.
Kary: 10 min.
Karne: 2/4.

SPR: Hoffman, Knapik - Wicik 10, Wcześniak 7, Basiak 3, Przytuła 3, Sikorska 2, Pastwa 2, Marszałek 2, Fierka 1 oraz Rzeszutek, Tarnowska.
Kary: 8 min.
Karne: 3/3.

Kary: UKS PCM - 10 min. (Ziemienowicz 2 min., Pesel 2 min., Sus 2 min., Rybakowska 2 min., Gutkowska 2 min.), SPR - 8 min. (Tarnowska 2 min., Marszałek 2 min., Wcześniak 2 min., Basiak 2 min.)
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin).