El. MŚ 2015: EHF podtrzymał decyzję, Uros Zorman zawieszony

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Sąd Apelacyjny Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej podtrzymał trzymeczowe zawieszenie Urosa Zormana. Słoweński rozgrywający nie zagra tym samym w czerwcowych meczach el. do MŚ 2015.

W tym artykule dowiesz się o:

Zorman wraz ze Słoweńską Federacją Piłki Ręcznej 20 maja wniósł odwołanie od wcześniejszej decyzji Trybunału EHF dotyczącej trzymeczowego zawieszenia za udział w bójce podczas meczu el. do MŚ 2015 z Ukrainą.

Sąd Apelacyjny po rozpatrzeniu odwołania zadecydował o podtrzymaniu zawieszenia, argumentując je jako zasadne i adekwatne do czynów doświadczonego rozgrywającego. [ad=rectangle] Zorman styczniowy mecz z Ukrainą skończył w 48. minucie, zostając odesłanym na trybuny po udziale w sporej przepychance i bójce. Oprócz niego zawieszeni przez EHF zostali również Miha Zvizej oraz Ukrainiec Olexandr Shevelev.

Zawieszenie doświadczonego rozgrywającego sprawia, że selekcjoner reprezentacji Słowenii Boris Denič będzie miał spory ból głowy przed czerwcowymi meczami el. MŚ 2015 z Węgrami. Oprócz Zormana i Zvizeja w składzie Słoweńców z pewnością zabraknie kontuzjowanych Boruta Mackovseka i Nenada Bilbiji, którzy zmagają się z urazami kolan.

Pierwszy mecz rywalizacji Węgrów ze Słoweńcami rozegrany zostanie 8 czerwca w Veszprem. Rewanż zaplanowany został na 15 czerwca i odbędzie się w Velenje.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: