WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolegium Ligi wszczęło postępowanie dyscyplinarne w sprawie Manolo Cadenasa i Talanta Dujszebajewa

Decyzją Komisarza Ligi Bogusława Trojana wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne wobec Manolo Cadenasa i Talanta Dujszebajewa. To pokłosie bójki trenerów z finałowego meczu PGNiG Superligi.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

W poniedziałek poznać mieliśmy ostateczną decyzję Kolegium Ligi dotyczącą kar dla szkoleniowców Orlen Wisły Płock i Vive Targów Kielce oraz klubów za zachowanie podczas czwartego meczu finałowego PGNiG Superligi w Orlen Arenie. W pierwszych minutach rywalizacji doszło do regularnych przepychanek i bójek, także między trenerami obu ekip. Na parkiecie pojawił się również jeden z kibiców Nafciarzy. 

- Wziąłem opinie sędziów, wziąłem raport delegata i kopie nagrań. Mam cały weekend na to, by coś wymyślić. Wyszła z tego solidna afera, a tematem zajęły się też media europejskie. W związku z tym musimy bardzo ostrożnie podejść do całej sprawy. Takiego zdarzenia w polskiej piłce ręcznej dawno nie mieliśmy - mówił w sobotę Bogusław Trojan.


Komisarz nie zdecydował jednak, by już teraz wyznaczyć wysokość kar dla poszczególnych stron. - Oficjalny komunikat jest następujący: Wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne w sprawie ukarania menedżera Vive Targów, bo takim tytułem się posługuje, Talanta Dujszebajewa oraz trenera Orlen Wisły Manolo Cadenasa. To w związku z tym, że obaj w trakcie meczu otrzymali kary dyskwalifikacji z opisem i taka jest dalsza procedura postępowania - przekazał Trojan w rozmowie z naszym portalem.

Jak będzie wyglądała dalsza procedura? Komisarz wyznaczył obecnie pierwszy termin spotkania, jednak musi on zostać zatwierdzony przez Kolegium. Manolo Cadenas i Talant Dujszebajew nie muszą jednak stawić się na nim osobiście. - Mogą przysłać pełnomocnika lub przysłać też oficjalne wyjaśnienia. Zostali zawiadomieni, że wyznaczam termin posiedzenia i wówczas będziemy pracować nad tą sprawą. Uzgadniamy teraz termin wraz z Kolegium, dlatego też dokładnie nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć kiedy to będzie - dodał.

Kary nie uniknie również Orlen Wisła Płock, wobec której wyciągnięte zostaną konsekwencje za wtargnięcie jednego z kibiców na parkiet i dołączenie do przepychających się zawodników. Sprawa trafiła do Komisji Dyscyplinarnej. - Przekazałem jej wszelkie materiały i swoją opinię. Teraz Komisja podejmie wszelkie decyzje - zakończył Trojan.

Termin posiedzenia Kolegium Ligi, na którym podjęty zostanie temat ukarania Manolo Cadenasa i Talanta Dujszebajewa powinien być znany we wtorek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Bogusław Trojan: Dawno nie mieliśmy takiego zdarzenia

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (34):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Varsovia 0
  Podobnie jak w innych dyscyplinach to nie jest w gestii ZPRP aby ścigać indywidualnych kibiców za wykroczenia. ZPRP może i powinien ukarać Wisłę Płock za niewywiązanie się z obowiązków organizatora meczu. Kara raczej jednak nie powinna być zbyt dotkliwa bo to w najnowszej historii raczej odosobniony przypadek a nie recydywa. Śmiem wątpić czy prezes Wisły z incydentu wyciągnie jakieś wnioski dla siebie i potraktuje wydarzenie jako ostrzeżenie. Takie przypadki mają to do siebie, że zignorowane lubią powracać w zdwojonej sile o czym dotkliwie przekonała się w ostatnio Legia i prezes Leśnodorski.
  hbll Nie wiem czy ZPRP ma narzędzia, by ukarać tego człowieka. Może się mylę, ale chyba nie. Jedyną drogą jest ukaranie klubu, a ten dopiero na drodze cywilnej będzie pewnie mógł odzyskać pieniądze od "kibica". Ja generalnie jestem za tym, by (nie wnikając w personalia) posypały się wysokie kary finansowe i jednak stosunkowo nieduże kary zawieszeń. Niech ZPRP sięgnie do kieszeni klubów, zawodników i trenerów, ale jednocześnie niech nie osłabia jednego czy drugiego klubu personalnie, bo to jest sprzeczne z interesem i rozwojem ligi. Wiadomo, że kar zawieszenia nie powinni uniknąć na pewno Buntić, trener Dujszebajew oraz klub SPR Wisła surowej kary finansowej za "kibica". Co do reszty - są nagrania, łatwo można ocenić winę i karę dla Cadenasa, Syprzaka, Olafssona itd... Natomiast oby te kary odczuli winni w portfelach, a nie kluby i kibice przez jakieś gigantyczne osłabienia personalne.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kibic Warmii 0
  Nie komentowałem jeszcze tej całej sprawy, ale normalnie krew mnie zalewa jak czytam te wszystkie bzdury jakie tu wypisujecie. Nie pamiętam czy to przy tej sprawie, czy to przy tej z meczu Vive z "Lwami" (nieważne), ktoś kiedyś bardzo mądrze napisał i zechcę to teraz powtórzyć. Ludzie, spieracie się o to kto zaczął ten cały teatr, kto kogo mocniej uderzył i kto z tej racji powinien zostać surowiej ukarany. Zastanowiliście się chociaż przez moment nad tym co piszecie??? Powiem Wam szczerze, że Wasze sprzeczki są na poziomie co najwyżej przedszkola. Prawda jest taka, że obaj Panowie powinni tak samo, dotkliwie zostać ukarani przez związek. Przychodzą do polskiej ligi i co Oni sobie myślą??? Że cyrki będą sobie w niej urządzać, zarazem ośmieszając ją przed całym światem??? Żałosne :) A kto w tych całych przedstawieniach gra większego klauna, to wierzcie mi, że nie ma większego znaczenia.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • hbll 0
  Nie wiem czy ZPRP ma narzędzia, by ukarać tego człowieka. Może się mylę, ale chyba nie. Jedyną drogą jest ukaranie klubu, a ten dopiero na drodze cywilnej będzie pewnie mógł odzyskać pieniądze od "kibica".
  Ja generalnie jestem za tym, by (nie wnikając w personalia) posypały się wysokie kary finansowe i jednak stosunkowo nieduże kary zawieszeń. Niech ZPRP sięgnie do kieszeni klubów, zawodników i trenerów, ale jednocześnie niech nie osłabia jednego czy drugiego klubu personalnie, bo to jest sprzeczne z interesem i rozwojem ligi.
  Wiadomo, że kar zawieszenia nie powinni uniknąć na pewno Buntić, trener Dujszebajew oraz klub SPR Wisła surowej kary finansowej za "kibica". Co do reszty - są nagrania, łatwo można ocenić winę i karę dla Cadenasa, Syprzaka, Olafssona itd... Natomiast oby te kary odczuli winni w portfelach, a nie kluby i kibice przez jakieś gigantyczne osłabienia personalne.
  fan Vive Ten kibic to chyba czuł się jak na jakiejś ustawce,pewnie z bojówki był:) chciał bić Rosę,nigdy bym sie nie spodziewał,że zobaczę kibiców biegających na hali,na stadionie to co innego.Kara dla niego powinna byc,jakiś zakaz na halę,albo dużo grzywna,która odstraszy i sprawi,że więcej się nie posunie do takich rzeczy.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (31)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×