Będzie dużo okazji do gry w Szeged - rozmowa z Piotrem Wyszomirskim, bramkarzem reprezentacji Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Piotr Wyszomirski liczy na to, że mimo wymagającej konkurencji, w Pick Szeged dostanie dużo okazji do gry. Cieszy się, że zarówno w klubie, jak i w kadrze przed nim dużo wyzwań.

Michał Gałęzewski: Mecz z Hiszpanią będzie dla ciebie typowym spotkaniem towarzyskim, czy jednak gra z mistrzami świata ma swój prestiż? Piotr Wyszomirski: Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony przed dwumeczem z Niemcami i przyjdziemy z takim nastawieniem, by wygrać ten mecz. Jakie masz wspomnienia z Ergo Areny? - Grałem tutaj raz. Graliśmy przeciwko Niemcom w towarzyskim meczu i jak cała hala ryknęła hymn, to przeszły mnie ciarki. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie i tym razem wygramy, nie jak wtedy. [ad=rectangle] Zdecydowałeś się grać poza Polską. Opanowujesz już język węgierski? - Ciężko z tym, bo to bardzo trudny język. Na samym początku w Csurgo miałem nauczyciela, ale później musiał pojechać, bo studiuje w Polsce i trochę to zaniedbałem. Porozumiewałem się w języku angielskim. Teraz w Pick Szeged będę miał nauczyciela i trochę się pouczę. Gra w takim klubie jak Pick to dla ciebie wyzwanie? - Na pewno to wielkie wyzwanie. Przychodzi Hiszpan Sierra i nie wiadomo jeszcze czy w klubie zostanie Węgier Tatai. Sportowiec może się rozwijać przez wyzwania i cieszę się, że takie przede mną. Nie obawiasz się tego, że jednak tych minut będziesz miał za mało? - Wydaje mi się, że będę grał. Pick Szeged i Veszprem będą występowały w SEHA Lidze. Do tego dochodzą mecze w Lidze Mistrzów, więc meczów będzie sporo i szans na występy również. Jak byś porównał ligę węgierską do polskiej? - Po dwóch latach spędzonych na Węgrzech mogę powiedzieć, że poziom tych lig jest porównywalny. Patrząc na to jacy zawodnicy i trenerzy przychodzą do Polski, widać że i tu się rozgrywki rozwijają... - Dwa lata mnie nie było i teraz słyszę coraz więcej o profesjonalizacji ligi. Wszystko fajnie wygląda i idzie w dobrą stronę. Miejmy nadzieję, że w kolejnym sezonie będą dwa zespoły więcej. To oraz stworzenie ligi zawodowej to świetne pomysły.

Piotr Wyszomirski liczy na to, że w Pick Szeged dostanie dużo szans na grę
Piotr Wyszomirski liczy na to, że w Pick Szeged dostanie dużo szans na grę

Czeka was mecz z Niemcami, którzy są spragnieni sukcesów... - Tak jest. Bundesliga to najlepsza liga na świecie i oni sobie nie wyobrażają, żeby nie być po raz trzeci z rzędu na imprezie mistrzowskiej. Na pewno czeka nas ciężki mecz szczególnie, że rewanż jest w Magdeburgu. Obyśmy wygrali. Wtedy będzie można myśleć o zaliczce. Jeszcze niedawno byłeś najmłodszy w drużynie, ale teraz jest coraz więcej rówieśników. To dla ciebie dobra sytuacja? - Na pewno tak, bo nie muszę już targać piłek po treningu. Jest trochę młodszych zawodników i dziwnie się czuję jak kto inny je bierze, ale to chyba lepiej (śmiech).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Sławomir Szmal to bardzo doświadczony bramkarz i już niedługo może zwolnić miejsce pomiędzy słupkami. Myślisz że możesz go godnie zastąpić? - Poprzeczka jest wysoko zawieszona. Poza Sławkiem jest jeszcze Marcin Wichary, który bardzo dobrze spisywał się w meczach finałowych. Ja się skupiam na kolejnych celach - mecze z Hiszpanią i z Niemcami to teraz dla mnie priorytet i nie myślę o tym, czy przejmę pałeczkę po Sławku. Może pojawią się kolejni zdolni bramkarze, może doznam kontuzji. Nie ma co wybiegać w przyszłość.

Źródło artykułu: