KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

BHT Piotrkowianin przed inauguracją rywalizacji o mistrzostwo Polski

Powoli opadają emocje po Finale Klubowych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej, a już w sobotę rozpoczną się rozgrywki o Mistrzostwo Polski.
 Redakcja
Redakcja

Przypomnijmy, w Finale European Beachhandball Tour, który odbył się w poprzedni weekend w greckich Salonikach, drużyna BHT Piotrkowianin zajęła szóste miejsce, a do gry w półfinale i walki o medale zabrakło im jednego seta.

Teraz przed Piotrkowianami długi i wymagający sezon, który rozpocznie się już 7 czerwca w Inowrocławiu. W tym roku cykl Mistrzowski przewiduje 6 turniejów (kolejne w Kazimierzu Dolnym, Radomiu, Płocku, Warszawie i Gdańsku).


- Przed nami trudne zadanie, nie jesteśmy już jedyną drużyną, która rozwija się sportowo i organizacyjnie. Nasi rywale również zbudowali silne ekipy na sezon 2014. Nasze cele są jasne, chcemy obronić tytuł Mistrza Polski, zagrać w turnieju mistrzów krajów na Wyspach Kanaryjskich i kolejny raz zakwalifikować się do finału EBT, aby poprawić wynik z tego roku. Inowrocław to "gorący teren", pierwszy turniej, w którym każdy zespół będzie chciał zaprezentować swoją siłę. Na finale EBT mieliśmy apetyt na medal, ostatecznie skończyliśmy na szóstym miejscu. Teraz potrzebujemy tego zwycięstwa w Inowrocławiu jak niczego innego i damy z siebie 110 procent - podsumował Konrad Szczukocki

W rozpoczynającym się sezonie BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski będzie występował w następującym składzie: Konrad Szczukocki, Łukasz Piaścik, Maciej Włudarczak, Wojciech Leder, Karol Kędziora, Wojciech Cielas, Robert Juszczyk, Paweł Rafalski, Adam Studziński, Mikołaj Krekora, Tomasz Draszkiewicz, Maciej Sroka, Mateusz Wróbel i Jan Dobrowolski. Fizjoterapeutą jest Bartosz Górski a trenerem Jarosław Knopik.

- Cieszy mnie 14-osobowa kadra. W meczu zagrać może 10 zawodników. To daje mi dużo możliwości taktycznych. Mam dwóch zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ręczną na plaży, ale na pewno Janek i Mateusz, bo to o nich mowa dostaną swoją szansę i za jakiś czas to również oni będą stanowić o sile tego zespołu. Finał EBT był naszym pierwszym turniejem w tym roku, zdobyliśmy cenne doświadczenie, mam nadzieję, że to zaprocentuje już w ten weekend - skomentował Jarosław Knopik.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
www.fb.com/bhtpiotrkowianin
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×