Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wybrzeże Gdańsk wystawia rezerwy w II lidze i aż pięć zespołów juniorów

Działacze beniaminka PGNiG Superligi - Wybrzeża Gdańsk nie myślą jedynie o zbliżającym się sezonie. W nadchodzących rozgrywkach wystawią oni rekordową liczbę drużyn młodzieżowych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W ubiegłym sezonie Wybrzeże Gdańsk po raz pierwszy wystawiło drużyny juniorów starszych oraz juniorów młodszych. Zespoły te prowadzili Leszek Biernacki i Jakub Bonisławski. Odniosły one pierwsze sukcesy, awansując do półfinałów mistrzostw Polski.


W zbliżającym się sezonie beniaminek PGNiG Superligi zdecydowanie bardziej postawił na młodzież. Klub osiągnął porozumienie z istniejącymi wcześniej w Gdańsku klubami - UKS-em Conrad i UKS-em Sokół. Wybrzeże Gdańsk wystawiło rezerwy w II lidze, a także dwie drużyny juniorów starszych i trzy drużyny juniorów młodszych, które będą rywalizować w województwie pomorskim.

Aktualnie zarząd klubu dopina skład wszystkich zespołów, które będą startowały pod nazwą Wybrzeże oraz kompletuje ich kadrę trenerską. Działacze czerwono-biało-niebieskich zdecydowali, że w II lidze grać będą tylko juniorzy, którzy w niedalekiej przyszłości mają być włączani do kadry pierwszej drużyny. Dzięki rywalizacji ze starszymi zawodnikami, mają nabrać niezbędnego doświadczenia.

Od ubiegłego sezonu Wybrzeże prowadzi też zajęcia grupy pod nazwą "Mini Wybrzeże", w której trenuje regularnie około 20-osobowa grupa dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Aby zapewnić ciągłość szkolenia, dopinana jest współpraca z Zespołem Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 w Gdańsku-Oliwie. Łącznie we wszystkich zespołach Wybrzeża trenować ma w sezonie 2014/15 około 150 adeptów i zawodników piłki ręcznej.

Ponadto wkrótce podpisana ma zostać umowa o współpracy Wybrzeża z GKS-em Żukowo - klubem, który obecnie gra w II lidze, a docelowo ma występować na pierwszoligowych parkietach i ogrywać szczypiornistów, którzy kończą wiek juniora i jeszcze nie są gotowi na występy w superligowym Wybrzeżu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2014/15:
PGNiG Superliga: Wybrzeże Gdańsk
II liga: Wybrzeże II Gdańsk
Junior Starszy (roczniki 1996-1997): dwie drużyny
Junior Młodszy (roczniki 1998 i młodsi): trzy drużyny
Chłopcy (rocznik 2002 i młodsi): jedna drużyna
Mini Wybrzeże: zajęcia dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
 • into the vortex Zgłoś komentarz
  Jak pisał hbll - znakomity ruch Wybrzeża, nawet jeśli nie wychowają godnych następców to będą mieć kibiców. Praca u podstaw - to powinien być standard we wszystkich klubach. Fajnie
  Czytaj całość
  działa to w Anilanie, w której też jest kilka grup młodzieżowych i jestem przekonany, że paru zawodników zagra w przyszłości w Superlidze, a może za parę lat objawi nam się talent na miarę reprezentacji. Z Łodzi wywodzi się zresztą Michał Bartczak (ale z CHKSu). Liczę, że tą drogą pójdzie Piotrkowianin, który bardzo zaniedbał młodzież. Zgadzam się też z tym, że to ZPRP powinno wymuszać utrzymywanie conajmniej 2-3 grup młodzieżowych, bo inaczej to różnie może wyglądać przyszłość ręcznej nad Wisłą.
  • dummyking_ Zgłoś komentarz
   a Sokół Gdańsk upadł..
   • onereds Zgłoś komentarz
    Wzorowy pomysł prowadzenia klubu, brawo Wybrzeże !
    • -GO- Zgłoś komentarz
     Brawo!! Brawo!! oby za jakiś czas ilość przeszła w jakość. myślę, że każdy Superligowy klub powinien mieć obowiązek prowadzenia drużyn juniorskich w podobnym zakresie. powodzenia.
     • hbll Zgłoś komentarz
      Mnogość grup młodzieżowych zwróci się w przyszłości. Wybrzeże wychowywać będzie sobie przede wszystkim kibiców i (pojedynczych) zawodników. Ale co 2,3,5 czy 10 z tych chłopców
      Czytaj całość
      regularnie będzie już bywał na meczach Wybrzeża, wielu przyprowadzi rodziny czy znajomych. Taka inwestycja na pewno się zwróci i to z nawiązką.
      • cz-b-n Zgłoś komentarz
       Jest moc :) Chociaż i tak musimy poczekać jeszcze trochę na efekty działalności "nowego Wybrzeża". Biorąc pod uwagę, że obok Bonisławskiego i Biernackiego jest jeszcze Pilch, zajęcia
       Czytaj całość
       z dziećmi prowadzi też Wleklak, a w kolejce do szkolenia są też Nilsson i Lijewski...
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×