Szczypiorniści z najstarszego miasta wznowili treningi

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

MKS Kalisz wznowił treningi. Po dwóch tygodniach indywidualnych zajęć zawodnicy spotkali się na wspólnych ćwiczeniach. Do kadry zespołu dołączyli kolejni gracze.

Gracze MKS Kalisz powrócili do treningów. Odmieniona kadra wielkopolskiego zespołu w pocie czoła trenuje na obiektach znajdujących się przy Kalisz Arenie, jak i wewnątrz obiektu. Na pierwszym treningu kibiców spotkała niespodzianka w postaci nowego zawodnika - kontrakt z klubem podpisał Dawid Glabik, bramkarz który wcześniej występował w SMS ZPRP Gdańsk.

Tym samym golkiper dołączył do dwójki Tymon Trojański - Filip Jarosz, która będzie walczyć o miejsce między słupkami kaliskiej bramki. [ad=rectangle] Na pierwszych treningach do dyspozycji trenera Mateusza Różańskiego nie pojawili się wszyscy zawodnicy. Macieja Nowakowskiego z pierwszego tygodnia wspólnych zajęć wyłączyły sprawy rodzinne, Grzegorz Gomółka niedawno przeszedł zabieg stopy i do ćwiczeń wróci najwcześniej za 2-3 tygodnie, a Łukasz Kobusiński nie wystąpi w pierwszej rundzie sezonu ze względu na uraz kolana, którego nabawił się w lutowym meczu ze Śląskiem Wrocław.

fot. Michał Sobczak
fot. Michał Sobczak

Kadra zespołu, poza wcześniej ogłaszanymi transferami, wzmocniona będzie również Marcinem Stefańskim, który powraca do zespołu po rocznej przerwie spowodowanej obowiązkami zawodowymi. Do zespołu dołączy także wychowanek UKS "Nike" Kalisz, Michał Beń.

Być może w koszulce zespołu z najstarszego miasta zobaczymy również Grzegorza Celka, który uczestniczył w jednym z treningów, jednak nie porozumiał się jeszcze z działaczami w sprawie kontraktu.

- Zawodnicy powinni trenować od dwóch tygodni według indywidualnej rozpiski. Jeśli ktoś to zaniedbał, to wkrótce wszystko wyjdzie na treningach - mówi opiekun zespołu. Kaliszanie co tydzień aż do startu ligi będą brać udział w meczach kontrolnych. Pierwszy z nich już w piątek w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło artykułu: