Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Patryk Wnuk następcą Rafała Ratuszniaka

Patryk Wnuk zastąpi na pozycji bramkarza przechodzącego do Viretu Zawiercie Rafała Ratuszniaka. Nowy zawodnik zaprezentuje się 1 sierpnia podczas pierwszego powakacyjnego treningu KSSPR Końskie.
Dariusz Kosma
Dariusz Kosma

Sprawdziły się nasze wcześniejsze doniesienia. Wychowanek Końskich Rafał Ratuszniak przechodzi z KSSPR Końskie do Viretu CMC Zawiercie. Wakat na pozycji bramkarza w koneckiej ekipie nie trwał jednak długo. Miejsce Ratuszniaka zajął 26-letni Patryk Wnuk, który w minionym sezonie występował w PGNiG Superlidze Mężczyzn w Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski. Przypomnijmy, że wcześniej szeregi pierwszoligowca z Końskich opuścili Sebastian Iskra (odszedł do Piotrkowianina) oraz Martin Dankowski (prawdopodobnie zakończy karierę zawodniczą i poświęci się pracy w policji).

Konecczanie na pierwszym po wakacyjnej przerwie treningu spotkają się 1 sierpnia. - Stanie się tak, ponieważ nasz budżet jest bardzo niski i kontrakty obowiązują zawodników dopiero od 1 sierpnia. Stąd więc data rozpoczęcia treningów przygotowujących naszą ekipę do nowego sezonu - mówi Michał Przybylski, trener konecczan. Z powodu niskiego budżetu trudno liczyć w KSSPR na większe wzmocnienia. - Zazwyczaj zdarza się tak, że po okresie przygotowawczym ze składów drużyn występujących w PGNiG Superlidze ktoś "wypada" i wtedy będzie można sprowadzić takiego zawodnika do naszej drużyny. Na inne transfery "zewnętrzne" nas nie stać - dodaje Przybylski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Powoli kształtuje się również zestaw sparingpartnerów koneckiego pierwszoligowca. Na 15 sierpnia zaplanowano mecze w Ostrowcu z tamtejszym KSZO Odlewnią Ostrowiec Św. oraz KPR Legionowo. W ostatni weekend sierpnia w Końskich odbędzie się tradycyjny już turniej towarzyski (z udziałem Viretu Zawiercie i KSZO, trwają poszukiwania ostatniej ekipy, gdyż z udziału w zawodach zrezygnował SPR Tarnów). - Prawdopodobnie zagramy też mecze kontrolne z Piotrkowianinem, ale terminów jeszcze nie ustaliliśmy - kończy trener Przybylski.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×