Baltica Summer Cup: Norweżki pierwszym liderem w grupie B - relacja z meczu Vfl Oldenburg - Byasen Trondheim

Drugie piątkowe spotkanie w Baltica Summer Cup 2014 okazało się być znacznie bardziej wyrównane. Prawdziwego psikusa sprawiła organizatorom jednak awaria prądu na nowo oddanej hali.

Krzysztof Kempski
W drugim piątkowym spotkaniu początkowe minuty zdecydowanie należały do Norweżek, które rozpoczęły od prowadzenia 0:3. Wydawało się, że to one zaczną budować sobie coraz większą przewagę, tymczasem podopieczne polskiego szkoleniowca Leszka Krowickiego dość szybko się otrząsnęły i w 10. minucie meczu odwróciły jego losy (6:5 dla Vfl). W tym momencie na nowym obiekcie przy Szafera doszło do awarii prądu. Przeciągająca się przerwa spowodowała, ze organizatorzy zmuszeni byli kontynuować spotkanie bez działającej tablicy świetlnej. Tę jednak w końcu udało się usunąć.
Problem ten najwyraźniej wybił z uderzenia niemieckiego bundesligowca. Ponownie swoje zaczęły grać Norweżki. Na 4. minuty przed przerwą Byasen prowadził już 10:14. Końcówkę lepiej zagrały jednak zawodniczki Vfl, które zmniejszyły stratę do przeciwniczek na dwa oczka (14:16). Ten wynik zapowiadał większe emocje w drugiej części gry.

Po zmianie stron od początku oba zespoły grały "bramka za bramkę". Słabiej spisywały się przy tym obie bramkarki. W 38. minucie przewaga zespołu z Trondheim sięgnęła już 4 oczek. Dość szybko o czas poprosił trener Krowicki. Co ciekawe, przerwa na żądanie zaczynała przynosić skutek. Bramkę dającą nadzieję na odmianę wyniku dał gol Angie Geschke. Norweżki na kontaktowe trafienie rywalkom już nie pozwoliły. Czas płynął, a wynik ciągle oscylował wokół 2-3 bramek straty. Dało się zauważyć, że Vfl pod względem fizycznym był słabiej dysponowanym zespołem. Na 5. minut przed końcową syreną wynik był już definitywnie rozstrzygnięty (26:32). Pytaniem bez odpowiedzi był jedynie rozmiar wygranej zespołu Byasen. Stanęło na 7 trafieniach.

W sobotę zostaną rozegrane aż 4 spotkania. Do gry wejdą KGHM Metraco Zagłębie Lubin oraz Vistal Gdynia.

VfL Oldenburg - Byasen Trondheim 29:36 (14:16)

Vfl: Renner, Wester - Schnack 3, Meyer 3, Deters, Birke 3, Müller 3/1, Thomas, Wenzl 5/1, Salberg, Behrend, Svendsen, Hartstock 4, Geschke 7/1.