Dwa punkty uratowane w ostatnich sekundach - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - MKS Poznań

Po bardzo wyrównanym meczu, Kar-Do Spójnia Gdynia pokonała MKS Poznań 24:23. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobył Dawid Nazimek, dziewięć sekund przed końcowym gwizdkiem.

Michał Gałęzewski
Po trzech pierwszych kolejkach w dużo lepszej sytuacji znajdowała się Kar-Do Spójnia Gdynia, która miała na swoim koncie zwycięstwo, remis i porażkę. MKS Poznań przegrał wszystkie trzy pierwsze mecze, jednak skład zespołu ze stolicy Wielkopolski wcale nie odbiega od reszty drużyn grających w grupie A I ligi, co MKS pokazywał choćby w poprzednim sezonie.
Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Przez długi czas obie drużyny nie potrafiły wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. W końcu jednak dwa celne rzuty z rzędu oddali goście, którzy po rzucie Bartosza Przedpełskiego, w 22 minucie prowadzili 9:7, by ostatecznie pierwszą połowę wygrać 12:10.

Gdynianie tuż po zmianie stron bardzo dobrze grali w obronie - nie stracili żadnej bramki w ciągu pierwszych siedmiu minut drugiej części spotkania. W tym czasie trzy razy pokonywali bramkarza MKS-u i po rzucie Rafała Rychlewskiego, prowadzili 13:12. Do ostatnich minut sytuacja na boisku nie uległa zmianie - gdy któraś drużyna zdobyła dwie bramki z rzędu, momentalnie kontrował rywal. Wynik meczu rozstrzygnął się w samej końcówce.

Na dwie minuty przed końcem, po bramce najskuteczniejszego w meczu Mateusza Wróbla, 23:21 prowadziła Kar-Do Spójnia. Podopieczni Domana Leitgebera zdobyli jednak dwie bramki i mieli akcję. Mateusz Zimakowski obronił jednak rzut Antoniego Żochowskiego. Na dziewięć sekund przed końcem Michał Derdzikowski podał piłkę na koło do Dawida Nazimka i wypożyczony z Wybrzeża Gdańsk obrotowy rzucił bramkę na wagę dwóch punktów.

Kar-Do Spójnia Gdynia - MKS Poznań 24:23 (10:12)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron, Dyszer - Wróbel 8, Rychlewski 6, Derdzikowski 4, Nazimek 2, Bielec 2, Chyła 1, Szlinger 1 oraz Kowalski, Naus, Staniszewski, Nowaliński.
Kary: 12 min.
Karne: 3/3.

MKS: Sobota, Badowski - Leder 5, Przedpełski 4, Tokaj 4, Bartłomiejczyk 4, J.Kasperczak 2, Żochowski 2, M.Kaczmarek 1, K.Kaczmarek 1 oraz Niedzielak, Pochopień, M.Kasperczak, Niedzielski
Karne: 1/2.

Kary: Kar-Do Spójnia - 12 min. (Szlinger 2 min. - cz.k., Bielec 2 min., Staniszewski 2 min., Wróbel 2 min., Rychlewski 2 min., Derdzikowski 2 min.), MKS - 12 min. (Pochopień 4 min., J.Kasperczak 2 min., M.Kasperczak 2 min., Niedzielak 2 min., Bartłomiejczyk 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica).