Sokół rozstrzelał beniaminka - relacja z meczu MKS Henri Lloyd Brodnica - Vetrex Sokół Kościerzyna

Vetrex Sokół Kościerzyna nie zwalnia tempa. Podopieczni Andrzeja Gryczki tym razem wygrali w Brodnicy z MKS-em Henri Lloyd, zdobywając aż 37 bramek.

Michał Gałęzewski
MKS Henri Lloyd Brodnica jest beniaminkiem i wygrał tylko jeden mecz. Przed sobotnim spotkaniem sytuacja Vetreksu Sokół wyglądała dużo lepiej. Ekipa z Kościerzyny przegrała tylko dwa razy i coraz śmielej zaznacza swoją pozycję w lidze.
Gospodarze do tego spotkania przystąpili wzmocnieni. Debiut w I lidze zaliczył Kelian Janikowski - wychowanek klubu z Kwidzyna, który grał na niedawnych mistrzostwach Europy w Trójmieście. Mecz przez długi czas był wyrównany. Jeszcze w 21 minucie, po tym jak Karol Cichocki pokonał Macieja Pieńczewskiego, to MKS Henri Lloyd prowadził 12:11. Przed przerwą goście złapali jednak wiatr w żagle.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 5:1 dla Vetreksu Sokół i po rzucie Michała Janusiewicza, ekipa z Kaszub przed zmianą stron prowadziła 18:14. Jak się okazało, tej przewagi goście nie oddali już do końca.

Po kwadransie wyrównanej gry, pięć bramek z rzędu zdobył ponownie Vetrex Sokół. Gdy w 50 minucie celnie rzucił Maciej Reichel, klub z Kościerzyny prowadził już 28:20. W końcówce goście wyśrubowali przewagę i ostatecznie wygrali 37:26.

MKS Henri Lloyd Brodnica - Vetrex Sokół Kościerzyna 26:37 (14:18)

MKS Henri Lloyd: Jankowski, Muszak - Cichocki 6, Nawrocki 5, Kruszewski 5, Olszewski 3, Janikowski 2, Netz 2, Matlach 2, Sadowski 1 oraz Zakrzewski, Biliński, Kryczka.
Kary: 8 min.
Karne: 0/1.

Vetrex Sokół: Pieńczewski - Lisiewicz 8, M.Reichel 8, Czaja 5, Janusiewicz 5, Ringwelski 4, Szala 3, A.Bronk 2, T.Bronk 1, Piechowski 1.
Kary: 6 min.
Karne: 2/4.

Kary: MKS Henri Lloyd - 8 min. (Janikowski 2 min., Sadowski 2 min., Kryczka 2 min., Netz 2 min.), Vetrex Sokół - 6 min. (M.Reichel 2 min., Piechowski 2 min., Janusiewicz 2 min.).
Sędziowie: A.Filipia, T.Filipiak.