PP: Bramka Kawy na wagę awansu - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - Korona Handball Kielce

W meczu I rundy Pucharu Polski, Dwójka Profil Nowy Sącz pokonała Koronę Handball Kielce 24:23. Bramkę na wagę awansu w ostatniej minucie spotkania zdobyła Barbara Kawa.

Michał Gałęzewski
Drużyny z Nowego Sącza i z Kielc grają w I lidze kobiet, w której zajmują odpowiednio dziesiąte i dwunaste miejsce. Co ciekawe, w sobotę 8 listopada Korona Handball i Dwójka Profil zmierzyły się ze sobą w Kielcach i różnicą jednej bramki wygrały podopieczne Włodzimierza Strzelca.
Również mecz Pucharu Polski był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie przez większość czasu prowadziły kielczanki, które po szesnastu minutach, gdy bramkę zdobyła Anna Pinda prowadziły 7:4. Co prawda gospodynie szybko wyrównały, jednak później ponownie na prowadzenie wyszły zawodniczki prowadzone przez Tomasza Popowicza, które prowadziły nawet 13:9, by ostatecznie schodzić na przerwę z trzybramkowym zapasem.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. W 37 minucie po rzucie Marty Rosińskiej, Korona Handball prowadziła już 17:13. Gospodynie się jednak nie poddały i rozpoczęły odrabianie strat. Od 39 do 41 minuty trzy bramki z rzędu rzuciła Marzena Cempai Dwójka Profil przegrywała już 16:17.

Na pierwsze prowadzenie od stanu 1:0, zespół z Nowego Sącza wyszedł w 51 minucie po tym, jak bramkarkę zespołu gości pokonała Natalia Bodziony. Było wówczas 21:20 dla Dwójki Profil. Przez moment wiatr w żagle powiał kielczankom, które na dwie minuty przed końcem wyszły na prowadzenie 22:13. Końcówka należała jednak do podopiecznych Włodzimierza Strzelca. Najpierw karnego wykorzystała Aleksandra Olejarczyk, a wynik rzutem w ostatniej minucie ustaliła Barbara Kawa. Dwójka Profil wygrała 24:23 i to ona będzie grać dalej.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Korona Handball Kielce 24:23 (10:13)

Dwójka Profil: Kamieniarz, Błaszczyk - Kawa 6, Kamińska 4, Cempa 4, Kulig 3, Bodziony 3, Olejarczyk 2, Sroka 1, Kuroś 1 oraz Waligóra.
Kary: 4 min.
Karne: 3/3.

Korona Handball: Januchta, Hibner - Kaźmiruk 5, Pinda 5, Rosińska 4, Kędzior 3, Mokrzka 2, Hynek 2, Bortnowska 2 oraz Skowrońska.
Kary: 6 min.
Karne: 1/1.

Kary: Dwójka Profil - 4 min. (Olejarczyk 2 min., Cempa 2 min.), Korona Handball - 6 min. (Skowrońska 4 min., Kaźmiruk 2 min.).