17-minutowy postój na koniec - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna

Niespotykany przebieg miał mecz Dwójka Profil - UKS PCM. Jeszcze w 43 minucie gospodynie z Nowego Sącza prowadziły 21:18, ale do końca spotkania zdobyły zaledwie jedną bramkę i przegrały 22:24.

Michał Gałęzewski
Przed meczem zdecydowanym faworytem był UKS PCM Kościerzyna. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego przegrały jak dotąd tylko raz, natomiast UKS PCM zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Pierwsze minuty zdawały się to potwierdzać. Po bramce Natalii Brzezińskiej, drużyna z Pomorza prowadziła już 5:2.
Szczypiornistki prowadzone przez Włodzimierza Strzelca nie złożyły jednak broni. Szybko doszły swoje rywalki, a gdy od 18 do 26 minuty rzuciły siedem bramek z rzędu, po trafieniu Barbary Kawy prowadziły już 14:9! Dzięki temu na przerwę schodziły przy wyniku 16:12.

Po zmianie stron UKS PCM Kościerzyna zaczął ambitnie odrabiać straty, by nie zanotować wpadki, jaką z pewnością byłaby porażka w Nowym Sączu. Po 43 minutach wciąż różnicą trzech bramek prowadziła jednak Dwójka Profil Nowy Sącz.

Od tego czasu szczypiornistki z południa Polski zdobyły jednak zaledwie jedną bramkę! Obok dobrej gry w obronie, UKS PCM potrafił kończyć swoje akcje w ataku. Ekipa z Kościerzyny wyszła na prowadzenie po rzucie Agnieszki Siekańskiej w 56 minucie. Niedługo później, wynik ustaliła Maja Ziemienowicz. Dwójka Profil nie zdołała już odwrócić losów meczu.

Dwójka Profil Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna 22:24 (16:12)

Dwójka Profil: Błaszczyk, Kamieniarz - Kawa 8, Cempa 6, Olejarczyk 4, Sroka 2, Kamińska 2 oraz Bodziony, Kulig.
Kary: 2 min.
Karne: 4/4.

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska, Perłowska - Żukowska 4, Borysławska 3, Siekańska 3, Ziemienowicz 3, N.Brzezińska 3, Jakubowska 2, Wójcik 2, Ziółkowska 2, Górna 2 oraz Białek.
Kary: 6 min.
Karne: 1/1.

Kary: Dwójka Profil - 2 min. (Kawa 2 min.), UKS PCM - 6 min. (Białek 2 min., Wójcik 2 min., Jakubowska 2 min.).
Sędziowie: Poloczek, Solecki.