Bundesliga: HSV rozbił Lisy, 5 bramek Rojewskiego nie pomogło Magdeburgowi

Sześć spotkań 13. kolejki Bundesligi rozegranych zostało w sobotę i niedzielę. Cenny triumf nad Füchse Berlin odniósł HSV Hamburg, zaś "polski" SC Magdeburg musiał uznać wyższość TuS N-Lübbecke.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Magdeburczycy z Andrzejem Rojewskim i Bartoszem Jureckim w składzie fatalnie rozpoczęli mecz w Lübbecke, już po dziewięciu minutach gry przegrywając z gospodarzami 1:4. W szeregach czerwono-czarnych świetne zawody rozgrywali Drago Vuković i Christian Dissinger, w bramce natomiast szalał Nikola Blazicko, który w całym spotkaniu obronił 15 rzutów rywali (38% skuteczności).
W 23. minucie TuS wygrywało już 12:5 i choć przed przerwą Gladiatorzy zmniejszyli straty do czterech bramek (10:14), to w drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i bez najmniejszych kłopotów dowieźli cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka (29:25).

Najlepszym strzelcem ekipy z Magdeburga wraz z Robertem Weberem był Andrzej Rojewski. Polski prawy rozgrywający zdobył 5 bramek (5/12 - 42%), do czego dołożył 4 asysty. Po jednym z jego podań jedyne swoje trafienie w meczu zanotował Bartosz Jurecki. Ze względu na porażkę Gladiatorzy spadli na 7. miejsce w tabeli, w niedzielę zostając wyprzedzonym przez HSV Hamburg.

Byli triumfatorzy rozgrywek Ligi Mistrzów w hicie 13. kolejki pokonali we własnych progach Füchse Berlin, wygraną zawdzięczając kapitalnej grze leworęcznych Hansa Lindberga i Adriana Pfahla oraz popisowi Johannesa Bittera, który występ zakończył z 15 skutecznymi interwencjami.
Johannes Bitter rozegrał w niedzielę znakomite zawody Johannes Bitter rozegrał w niedzielę znakomite zawody
HSV podobnie jak TuS losy spotkania rozstrzygnęło w ekspresowym tempie. W 5. minucie bramka Pfahla wysunęła zawodników Christiana Gaudina na prowadzenie 4:1, które cztery minuty później powiększone zostało do stanu 8:3. Lisy próbowały gonić wynik, jednak ekipa Dagura Sigurdssona bez wsparcia bramkarzy (raptem 3 interwencje Silvio Heinevettera) nie była w stanie zmniejszyć strat. W 38. minucie HSV prowadziło 21:14, a w 49. minucie było już 28:20. Ostatecznie hamburczycy zwyciężyli różnicą ośmiu bramek (33:25), awansując na 5. miejsce w tabeli.

Fotel lidera rozgrywek odzyskali natomiast zawodnicy Rhein-Neckar Löwen, którzy w sobotę wywieźli punkty z trudnego terenu w Melsungen. Po pierwszej połowie ekipa Nicolaia Jacobsena przegrywała z MT 14:18, po przerwie jednak dzięki paradom Niklasa Landina oraz bramkom dobrze dysponowanych Uwe Gensheimera i Kima Ekdahla Du Rietza Lwy odwróciły losy rywalizacji i ostatecznie triumfowały 31:28.

Komplet wyników weekendowych gier dopełniły zwycięstwa HSG Wetzlar, TSV Hannover-Burgdorf oraz VfL Gummersbach, które dzięki wzbogaceniu dorobków o dwa punkty poprawiły swe lokaty w tabeli. Stawkę nadal zamykają drużyny GWD Minden, TBV Lemgo, TSG Friesenheim oraz SG BBM Bietigheim.

Weekendowe mecze 13. kolejki Bundesligi:

TuS N-Lübbecke - SC Magdeburg 29:25 (14:10)
Najwięcej bramek: dla TuS - Drago Vuković 8, Christian Dissinger 6, Jens Schöngarth 5; dla Magdeburga - Andrzej Rojewski, Robert Weber - po 5, Jacob Bagersted, Fabian van Olphen - po 4, Bartosz Jurecki 1.

HSG Wetzlar - Bergischer HC 25:18 (12:8)
Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Christian Rompf 7, Tobias Hahn 5, Sebastian Weber 4; dla Bergischer - Maximilian Weiß 5, Alexander Oelze 3.

MT Melsungen - Rhein-Neckar Löwen 28:31 (18:14)
Najwięcej bramek: dla Melsungen - Michael Allendorf 9, Felix Danner, Momir Rnić - po 6; dla RNL - Uwe Gensheimer, Kim Ekdahl Du Rietz - po 7, Patrick Groetzki, Andy Schmid - po 5.

TSV Hannover-Burgdorf - GWD Minden 26:20 (13:8)
Najwięcej bramek: dla TSV - Lars Lehnhoff 8, Timo Kastening 6, Juan Andreu, Vasko Sevaljević - po 3; dla Minden - Christoffer Rambo 6, Miladin Kozlina, Nils Torbrügge - po 3.

HSV Hamburg - Füchse Berlin 33:25 (16:12)
Najwięcej bramek: dla HSV - Hans Lindberg 11, Adrian Pfahl 8, Alexandru Simicu 5; dla Füchse - Fredrik Petersen 7, Jesper Nielsen 4, Iker Romero, Mattias Zachrisson - po 3.

VfL Gummersbach - HBW Balingen-Weilstetten 31:25 (16:14) Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Raul Santos 11, Mark Bult, Julius Kühn, Christoph Schindler - po 4; dla Balingen - Olivier Nyokas 6, Denni Djozić, Martin Strobel - po 5.