Niespodzianka była blisko - relacja z meczu Gwardia Koszalin - Meble Wójcik Elbląg

Drugoligowa Gwardia Koszalin była blisko awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. Ostatecznie przegrała z Meblami Wójcik 25:26, a o awansie elblążan zadecydowały dwie bramki w ostatniej minucie.

Michał Gałęzewski
W I etapie Pucharu Polski, Gwardia Koszalin pokonała Vetrex Sokół Kościerzynę 30:22, natomiast Meble Wójcik Elbląg rozprawiły się z MKS-em Henri Lloyd Brodnica. Faworytami byli elblążanie, którzy z jedenastoma punktami zajmują szóste miejsce w lidze. Dla koszalinian już sam występ w tym etapie był sporym wyczynem.
Środowy mecz rozpoczął się dobrze dla zespołu gości. Po dziesięciu minutach, gdy bramkę zdobył Grzegorz Dorsz, Meble Wójcik prowadziły 5:3. Gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, dwie bramki z rzędu zdobył dla Gwardii Marek Jakutowicz i doprowadził do wyrównania. Później gra koszalinian wyglądała jeszcze lepiej i po trafieniu Michała Nowickiego, na pięć minut przed przerwą prowadzili 13:10.

Tuż przed zmianą stron goście zdołali jednak wrócić do gry. Podopieczni Dariusza Molskiego rzucili trzy bramki z rzędu i schodzili na przerwę przy wyniku 13:13. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszła Gwardia. W jej szeregach dobrze spisywali się Sebastian Ludian i Piotr Prudzienica. Po bramce tego pierwszego, w 48 minucie było już 22:19.

W końcówce spotkania niezwykle skuteczny z rzutów karnych był Marcin Szopa, który wykorzystał cztery rzuty z siódmego metra. Jeszcze w 55 minucie 24:22 prowadzili podopieczni Piotra Stasiuka, ale ostatnie minuty elblążanie wygrali 4:1 i w ostatniej minucie Szopa pokonał bramkarza gospodarzy, zdobywając bramkę na wagę awansu.

Gwardia Koszalin - Meble Wójcik Elbląg 25:26 (13:13)

Gwardia: Gryzio, Marcisz - Ludian 8, Prudzienica 8, Jakutowicz 2, Felsztiger 2, Czerwiński 2, Nowicki 1, Goerig 1, Radosz 1 oraz tołłoczko, Laskowski, Kamiński.
Kary: 6 min.
Karne: 4/7.

Meble Wójcik: Fiodor, Krawczyk - Szopa 7, Dorsz 5, Spychalski 4, Dawidowski 3, Bąkowski 2, Adamczak 2, Gryz 1, Gębala 1, Serpina 1 oraz Malandy, Nowakowski.
Kary: 12 min.
Karne: 6/6.

Kary: Gwardia - 6 min. (Radosz 2 min. - cz.k., Felsztiger 2 min., Prudzienica 2 min.), Meble Wójcik - 12 min. (Dorsz 4 min., Serpina 2 min., Gębala 2 min., Gryz 2 min., Spychalski 2 min.).
Sędziowie: Godzina, Kamrowski.