Dwa punkty w Kobierzycach, szpital w Warszawie - relacja z meczu KPR Kobierzyce - AZS AWF Warszawa

KPR Kobierzyce pokonał zespół AZS-u AWF Warszawa 30:27. Drużyna ze stolicy przyjechała na Dolny Śląsk w dziesięcioosobowym składzie, a podczas meczu straciła jeszcze dwie zawodniczki.

Michał Gałęzewski
Przed 10. kolejką I ligi, KPR Kobierzyce miał na swoim koncie jedenaście punktów, natomiast AZS AWF Warszawa dziewięć. W przypadku wygranej zespołu gości, zawodniczki ze stolicy mogły zrównać się punktami ze swoimi rywalkami. Spotkanie dostarczyło spodziewanych emocji.
Sam początek nie zwiastował wielkich emocji. Świetnie w ataku grała Jagoda Linkowska, która w osiemnastej minucie rzuciła swoją siódmą bramkę w meczu! Wówczas podopieczne Renaty Jastrzębskiej prowadziły już 10:5. Później jednak do głosu doszły zawodniczki prowadzone przez Daniela Lewandowskiego i Pawła  Kapuścińskiego.

Grały one bardzo skutecznie w obronie, a w 30 minucie po trafieniu Agnieszki Kajtek po raz pierwszy w spotkaniu wyszły na prowadzenie 13:12. Wynik pierwszej części spotkania ustaliła jednak Monika Kaźmierska i po zmianie stron szanse obu ekip były równe. W drugiej połowie kobierzyczanki i warszawianki grały falami. W 33 minucie po trzech bramkach z rzędu KPR prowadził 16:13, by chwilę później stracić sześć bramek z rzędu. W 37 minucie po rzucie Karoliny Bryl, AZS AWF prowadził już 19:16.

Ponownie do głosu doszły gospodynie, które po serii 8:1, w 46 minucie wyszły na 24:20. Grające w wąskim składzie warszawianki zdołały jeszcze wyrównać, ale w końcówce KPR ponownie wyszedł na trzybramkowe prowadzenie i wygrał 30:27. Niestety spotkanie nie zakończyło się dobrze dla dwóch zawodniczek ze stolicy. Katarzyna Jaszczuk doznała urazu kolana lewej nogi, natomiast Katarzyna Nieścioruk po ostrym wejściu rywalki narzekała na ból kręgosłupa. Wobec tego drużyna gości kończyła mecz w ósemkę.

KPR Kobierzyce - AZS AWF Warszawa 30:27 (13:13)

KPR: Olejnik - Linkowska 9, Wojt 5, Kaźmierska 4, Barczak 3, Drozdowska 3, Skalska 2, Jakubowska 1, Czyż 1, Daszkiewicz 1, Przydacz 1 oraz Wojda, Dyczko, Pękalska.
Kary: 8 min.
Karne: 5/6.

AZS AWF: Backiel, Zamęcka - Lewandowska 7, Bryl 6, Gutowska 4, Kajtek 3, Joszczuk 3, Nieścioruk 2, Adamowicz 1, Olejnik 1.
Kary: 6 min.
Karne: 3/4.

Kary: KPR - 8 min. (Skalska 2 min., Drozdowska 2 min., Daszkiewicz 2 min., Jakubowska 2 min.), AZS AWF - 6 min. (Olejnik 4 min., Lewandowska 2 min.).
Sędziowie: Klimkowicz, Kowalski.