Manolo Cadenas: Wichary pokazał drużynie drogę do zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu:

FC Barcelona przegrała w sobotę niespodziewanie z Orlen Wisłą Płock 31:34 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Historyczny triumf Nafciarzy nad Dumą Katalonii skomentował trener Manolo Cadenas.

Gra przeciwko Barcelonie - tej drużynie, historii - jest niezwykle ciężka, możemy się od nich uczyć piłki ręcznej. Dzisiaj jednak Marcin Wichary pokazał reszcie drużyny drogę do zwycięstwa, a jego skuteczne interwencje na początku spotkania były niezwykle ważne dla przebiegu całego meczu - powiedział na konferencji cytowany przez oficjalną stronę klubu trener Nafciarzy. [ad=rectangle]

Dla Orlen Wisły Płock sobota była historycznym dniem. Wicemistrzowie Polski jako pierwsza polska drużyna pokonali słynnego katalońskiego rywala, rozgrywając kapitalne sześćdziesiąt minut. Płocczanie świetnie rozpoczęli rywalizację z Barceloną i na przerwę zeszli wygrywając 17:15. W drugiej części zespół Cadenasa poszedł za ciosem i zwyciężył 34:31.

Hiszpański szkoleniowiec płockiej drużyny docenił również wkład w wygraną kibiców, którzy ogłuszającym dopingiem wspierali swój zespół przez cały mecz. - To zwycięstwo jest ważne zarówno dla nas, jak i dla naszych fanów, którzy byli z nami w tych lepszych i szczególnie gorszych momentach, gdy gra nam się nie układała. Dziękuję im za to wsparcie - dodał Cadenas.

Dla Nafciarzy było to czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dzięki triumfowi nad Dumą Katalonii Wisła zapewniła sobie awans do fazy TOP 16. Płocczanie nadal jednak mają szanse na poprawienie swojej pozycji w grupie.

Źródło: sprwislaplock.pl