Kaszubki bliżej awansu - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

W meczu na szczycie I ligi kobiet, prowadzony przez Dariusza Męczykowskiego UKS PCM Kościerzyna pokonał AZS Łączpol AWFiS aż 27:19. Była to pierwsza porażka gdańszczanek w sezonie.

Michał Gałęzewski
Spotkanie między drużynami z Kościerzyny i z Gdańska było hitem pierwszej ligi kobiet. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego przegrały jak dotąd tylko raz - z SMS-em ZPRP Płock, natomiast AZS Łączpol AWFiS po awansie do I ligi kobiet był niepokonany na tym szczeblu rozgrywek. Spotkanie 11 kolejki rozegrane zostało w styczniu ze względu na udział Karoliny Siódmiak na mistrzostwach Europy.
Mecz od początku był bardzo wyrównany. Wszystko dzięki skutecznej Karolinie Siódmiak, która grała bardzo dobrze w ataku, w całym spotkaniu zdobywając 9 bramek. W gdańskiej ekipie brakowało jednak innych "strzelb". Zawodniczki z Kościerzyny potrafiły skutecznie odpierać ataki i po rzucie Agnieszki Siekańskiej, do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 13:10.

Po zmianie stron podopieczne Jerzego Cieplińskiego szybko zniwelowały stratę. Po bramce Adrianny Konefał w 38 minucie, na niepokonany jak dotąd beniaminek I ligi przegrywał już tylko 14:15 i miał realną szansę na dwa punkty.

W pewnym momencie gospodynie zaczęły jednak przeważać. Od 36 do 55 minuty rzuciły osiem bramek, tracąc tylko dwie i wyszły na prowadzenie 26:18. Dopiero w końcówce zespół gości powstrzymał dobrze funkcjonujący atak UKS-u PCM. Na odrobienie strat było jednak za późno.

UKS PCM wygrał 27:19, zwyciężając po bardzo dobrej grze w obronie. - Cała defensywa spisywała się bardzo dobrze i stanęła na wysokości zadania. Rewelacyjnie broniła Dominika Brzezińska, której należą się duże brawa - podsumował Marcin Modrzejewski, dyrektor klubu z Kościerzyny.

UKS PCM Kościerzyna - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:19 (13:10)

[b]UKS PCM: [/b]D.Brzezińska - Borysławska 6, Siekańska 5, Ziółkowska 4, Górna 4, N.Brzezińska 3, Żukowska 3, Białek 1, Wójcik 1 oraz Ziemienowicz, Wasak.