Kokpit Kibice

Szwedki demolują, fenomenalna Grundström (relacja)

Szwedzka bramkarka - Madeleine Grundström na co dzień występująca w duńskim Aalborg DH, podczas spotkania z zespołem Austrii dokonała fantastycznego wyczynu. W całym meczu osiągnęła 71 procentową skuteczność obron, broniąc aż 22 rzuty na 31.
Maciej Firlej
Maciej Firlej

Szwedki spotkaniem z Austrią chciały się zrehabilitować, po tym jak w pierwszym meczu tylko zremisowały 21:21 z zespołem Białorusi. Drużyna „Trzech Koron” od początku dominowała w meczu. Po kwadransie gry, gdy do bramki trafiła Matilda Boson było już 6:2. Drużyna szwedzka z czasem powiększała swoje prowadzenie, a w bramce świetnie spisywała się Madeleine Grundström. Do przerwy Austriaczki zdołały rzucić tylko pięć bramek, przy jedenastu rywalek.

W drugiej połowie podopieczne Ulfa Schefverta z czasem zwiększały swoją przewagę. W drużynie Austrii widać było brak doświadczenia. Nawet skrzydłowa niemieckiego 1. FC Nürnberg Handball, Katrin Engel zagrała nieskutecznie. Na wyróżnienie w zespole prowadzonym przez Herberta Mullera zasługuje bramkarka Petra Blazek, która uchroniła swój zespół od wyższej porażki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 24:10 dla "Trzech Koron". Dzięki tej wygranej Szwedki są pewne udziału w następnej rundzie, a zespół austriacki swoich pierwszych punktów będzie musiał szukać w ostatnim spotkaniu z Białorusią.

Austria - Szwecja 10:24 (5:11)

Austria: Schilk, Blazek - Grossberger, Scheffknecht 2, Bosch, Flandorfer, Magelinskas 1, Budecevic, Thurner, Hodl 1, Stumvoll 1, Plach 1, Engel 4/3
Kary: 2 min.

Szwecja: Kain, Grundstrom - Flognman 2, Boson 4, Holmgeren 1, Islas Helgesson 3, Wikensten 1, Skogsberg 2, Utkovic 2, Eriksson, Ahlm 5/1, Torstenson 4, Wiberg, Gullden,
Kary: 8 min.

Widzów: ok. 500

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×