Francja jedzie do Brazylii, Polacy bez awansu

Już po drugim dniu Turnieju Kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, awans zapewniła sobie Francja. Porażka z trójkolorowymi zaprzepaściła szansę na wyjazd do Brazylii ekipie Polski.

Anna Soboń
Anna Soboń
W pierwszym spotkaniu drugiego dnia Turnieju Kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Brazylii zmierzyły się zespoły Czech i Francji.
Lepsi okazali się reprezentanci trójkolorowych, którzy do przerwy prowadzili z rywalami dziewięcioma trafieniami, a po końcowym gwizdku ta przewaga zdecydowanie wzrosła i ekipa z Francji pokonała pewnie rywali aż 34:16.

Czechy - Francja 16:34 (6:15)

W drugim pojedynku zmierzyli się reprezentanci Macedonii i Polski. Dwie bramki przewagi biało-czerwonych do przerwy wystarczyły, by to ekipa orła białego zapewniła sobie zwycięstwo w tym meczu 24:15. Niestety, była to jedynie wygrana na osłodę, bo wcześniej awans z turnieju do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Brazylii, które odbędą się w 2016 roku zapewnili sobie Francuzi.

- Macedonia jest teoretycznie słabszą drużyną. Na początku trochę się z nimi męczyliśmy, ale z biegiem czasu udało nam się odskoczyć. Z Francją nie wyszedł nam początek spotkania, a potem nie byliśmy już w stanie tego nadrobić. Wynik wahał się w rejonie trzech, sześciu bramek, ale mieliśmy takie momenty, kiedy mogliśmy dogonić ich na dwie bramki i wtedy mogłoby inaczej to wyglądać, jednak taki jest sport i niestety nie udało się - skomentował Piotr Krępa, obrotowy reprezentacji Polski.

Polska - Macedonia 24:15 (12:10)

Polska: Kornecki, Morawski - Piątek, Gębala M. 1, Gębala T.,2 Genda 4, Krępa 5, Nastaj, Potoczny 2, Surosz, Tokaj 3, Prymlewicz, Czuwara 3, Gąsiorek, Góralski 2, Majdziński 2.

Macedonia: Trajkovski, Ivanovski, Danilovski - Kostovski 1, J. Talevski 3, Drogrishki, Bojan Madjovski 2, Borjan Madjovski, Popovski, Manaskov 2, Velkovski 2, F. Talevski 4, Rajatovski, Angelov, Stojanovski, Palevski 1.

Kwalifikacje do MŚ U21: Polska - Macedonia 24:15