Wolsztyniak odparł ataki SMS-u - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn

SMS ZPRP Gdańsk przegrał we własnej hali z Wolsztyniakiem Wolsztyn 30:31 w pierwszym meczu I ligi mężczyzn w tym roku. Najlepsi zawodnicy obu drużyn rzucili ponad dziesięć bramek.

Spotkanie w hali przy ulicy Kołobrzeskiej miało się odbyć za dwa tygodnie. Drużyny SMS-u ZPRP Gdańsk oraz Wolsztyniaka Wolsztyn zagrały ze sobą w sobotę dlatego, gdyż wielu uczniów gdańskiej szkoły pod koniec stycznia zagra w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów w barwach swoich macierzystych klubów. [ad=rectangle] Faworytem tej potyczki był Wolsztyniak, który w pierwszej rundzie wygrał sześć spotkań, zremisował jedno i przegrał sześć. Najmłodsza drużyna ligi przygotowująca licealistów do dalszych karier zwyciężyła w trzech meczach.

W sobotę od pierwszych minut lepiej radzili sobie szczypiorniści z Wielkopolski, którzy szybko wyszli na pięciobramkową przewagę. W barwach wolsztyńskiej drużyny znakomicie grał Norbert Szutta, który w całym spotkaniu rzucił łącznie dwanaście bramek.

Do przerwy goście prowadzili 17:13. W ciągu dziesięciu minut drugiej połowy, SMS ZPRP dla którego jedenaście bramek rzucił Bartosz Kowalczyk przegrywał już tylko 21:22. - W pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo w obronie i musieliśmy gonić. Zmieniliśmy obronę na 4-2 oraz 5-1 i w końcówce zdołaliśmy dojść nawet na remis - powiedział Marcin Pilch, trener SMS-u.

W ostatnich minutach zimną krew zachowali jednak wolsztynianie i wygrali 31:30. - Niestety nie rzuciliśmy dwóch czystych sytuacji. Przeciwnik za to dorzucił bramkę i wygrał. W drugiej części spotkania nasza gra w obronie była już lepsza. Zebraliśmy też kilka piłek i biegliśmy z kontrami. Udawało się to, co na początku spotkania nie zdawało rezultatu - dodał Pilch.

SMS ZPRP Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 30:31 (13:17) SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 11, Majdziński 5, Moryto 3, Kawka 2, Pietruszko 2, Pawłowski 2, Brukwicki 2, Orzechowski 1, Bekisz 1, Skwierawski 1. Kary: 10 min.

Wolsztyniak: Płóciniczak, Piskorski - N.Szutta 12, Kuta 6, Wajs 4, Raczkowiak 2, Chrapa 2, Sarbak 1, Rogoziński 1, Głowacki 1, Gessner 1, Radny 1 oraz Podleśny, P.Szutta. Kary: 4 min.

Kary: SMS ZPRP - 10 min. (Kawka 4 min., Pawłowski 4 min., Pietruszko 2 min.), Wolsztyniak - 4 min. (Sarbak 2 min., Radny 2 min.). Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech. Widzów: 60.