Ostatni sprawdzian KSZO przed rewanżami

Stal Mielec - czołowy zespół Superligi sprawdził beniaminka I ligi na tydzień przed startem rundy rewanżowej. Podobnie jak przed tygodniem, lepsi o siedem bramek okazali się gracze Stali.

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Ostatnim sprawdzianem przed startem rundy rewanżowej w I-lidze dla beniaminka tej klasy rozgrywkowej był sparing z występującą na co dzień w Superlidze, Stalą Mielec. Przed tygodniem w Mielcu Stal wygrała 33:26 (13:11). W Ostrowcu wynik był bardzo podobny - 32:25 dla mielczan.
Goście bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i w ósmej minucie prowadzili już 8:2. Do przerwy KSZO przegrywał 9:18. Ostrowczanie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych - za pierwszym razem rzut Tomasza Pomiankiewicza obronił Nebojsa Nikolić, a druga próba nie trafiła w światło bramki.

Druga połowa w wykonaniu ostrowczan była nieco lepsza, choć podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego nie ustrzegli się błędów, a między 36 a 38 minutą trzykrotnie w ten sam sposób zostali skarceni przez Łukasza Janysta - najlepszego strzelca w ekipie gości. Wśród gospodarzy najwięcej bramek - po 4 - rzucili Szymon Fugiel, Adrian Wojkowski, Tomasz Pomiankiewicz i nowy nabytek KSZO, reprezentant Białorusi - Witalij Kożeniewski.

- Graliśmy z zespołem który walczy o szóstkę a może nawet o czwórkę w Superlidze. Moi podopieczni pokazali, że też potrafią grać w piłkę. Może brakowało momentami trochę umiejętności, ale na pewno nie ambicji. Przed nami druga runda i trzynaście meczów do rozegrania. Na pewno nie da się rozegrać ich jedną "siódemką". Dlatego dałem pograć wszystkim zawodnikom. Widać, że nasz nowy nabytek, Witalij Kożeniewski potrzebuje jeszcze trochę czasu na zgranie z zespołem, ale był na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i liczymy, że jego doświadczenie przełoży się na dobro drużyny. W perspektywie gry tylko z dwoma bramkarzami, co wynikło z kontuzji Karola Szewczyka, w drugiej połowie zagrał młody Michał Piątkowski - podsumował ostatni sprawdzian przed ligą trener KSZO, Aleksander Malinowski.
Witalij Kożeniewski (z piłką) ma za sobą występy w reprezentacji Białorusi. Trener liczy na jego doświadczenie. Witalij Kożeniewski (z piłką) ma za sobą występy w reprezentacji Białorusi. Trener liczy na jego doświadczenie.
Pierwszy mecz rundy rewanżowej ostrowczanie rozegrają 24 stycznia o godzinie 18. Rywalem będzie niepokonana w pierwszej części sezonu - Gwardia Opole.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - PGE Stal Mielec 25:32 (9:18)

KSZO: Drabik, Piątkowski - Kożeniewski 4, Fugiel 4, T. Pomiankiewicz 4, Wojkowski 4, Jamioł 2, Świeca 2, Biskup 2, Mazur 1, Mroczek 1, Afanasjev 1, R. Pomiankiewicz, Kalita.

Stal: Nikolic, Lipka - Wilk 3, Krępa 4, Janyst 5, Krieger 2, Sobut 3, Obiała 2, Szpera 2, Adamuszek 4, Gudz 1, Krzysztofik 2, Chodara 4.

Przebieg meczu.

I połowa: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 2:7, 2:8, 3:8, 3:9, 3:10, 4:10, 5:10, 5:11, 6:11, 6:12, 7:12, 7:13, 7:14, 8:14, 8:15, 9:15, 9:16, 9:17, 9:18.

II połowa: 10:18, 11:18, 11:19, 11:20, 12:20, 12:21, 12:22, 12:23, 12:24, 13:24, 13:25, 14:25, 14:26, 15:26, 15:27, 16:27, 17:27, 17:28, 18:28, 19:28, 19:29, 20:29, 21:29, 22:29, 22:30, 23:30, 23:31, 24:31, 24:32, 25:32.

Rzuty karne: KSZO 3/1, Stal 1/1.

Kary: KSZO 0, Stal 2min.