Ważne zwycięstwo gospodyń - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - KPR Kobierzyce

Sytuacja w pierwszej lidze jest bardzo wyrównana. Dwójka Profil Nowy Sącz pokonała w niezwykle ważnym spotkaniu KPR Kobierzyce 28:27 i oddaliła się od strefy spadkowej.

Michał Gałęzewski
Tabela I ligi jest bardzo wyrównana. Poza dwoma pierwszymi zespołami, wszystkie drużyny mają bardzo podobną sytuację i do końca może się ważyć kwestia utrzymania. Przed sobotnim meczem, Jutrzenka miała dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, natomiast KPR Kobierzyce zajmował trzecią lokatę.
Początek spotkania należał do ekipy z Nowego Sącza. Podopieczne Włodzimierza Strzelca od 11 do 17 minuty rzuciły pięć bramek tracąc tylko jedną i po rzucie Aleksandry Olejarczyk, prowadziły 9:5. Momentalnie jednak skontrowały kobierzyczanki, które w 19 minucie przegrywały już tylko 8:9.

Do przerwy po raz kolejny na czterobramkową przewagę wyszły szczypiornistki Dwójki Profil, ale trzy bramki z rzędu zdobył KPR. Ostatecznie na drugą połowę obie drużyny wchodziły przy wyniku 14:12 i wszystko w tym spotkaniu było jeszcze możliwe.

Po zmianie stron znakomity okres gry zaliczyły szczypiornistki z Kobierzyc. W ciągu sześciu minut, po rzucie Jagody Linkowskiej wyszły na dwubramkową przewagę. Ze stanu 15:17, ekipa z Nowego Sącza potrafiła wyjść na 24:20, w czym duża zasługa Marzeny Cempy, zdobywczyni ośmiu bramek.

Do końca obie zespoły miały szansę na wygraną, jednak zimną krew zachowały zawodniczki Dwójki Profil Nowy Sącz, które zwyciężyły 28:27 i dopisały do swojego konta bardzo ważne dwa punkty meczowe.

Dwójka Profil Nowy Sącz - KPR Kobierzyce 28:27 (14:12)

Dwójka Profil: Kamieniarz - Cempa 8, Sroka 4, Olejarczyk 4, Kulig 3, Kamińska 3, Kawa 2, Bodziony 2, Waligóra 2 oraz Sołodownyk.
Kary: 6 min.
Karne: 5/5.

KPR: Olejnik - Skalska 9, Przydacz 5, Kaźmierska 4, Jakubowska 3, Linkowska 3, Wójt 1, Barczak 1, Drozdowska 1 oraz Wojda, Szumna, Daszkiewicz, Pękalska.
Karne: 2/4.

Kary: Dwójka Profil - 6 min. (Sołodownyk 2 min., Kamińska 2 min., Olejarczyk 2 min.), KPR - 6 min. (Linkowska 2 min., Kaźmierska 2 min., Wójt 2 min.).
Sędziowie: Pazur, Schiwon.