Challenge Cup: Zawód w Puławach, trzy ekipy bliskie gry w półfinale - podsumowanie pierwszych meczów 1/4 finału

Pierwsze mecze ćwierćfinału Challenge Cup przyniosły zdecydowane zwycięstwa ekip przyjezdnych. Przed rewanżami los trzech z czterech dwumeczów jest już niemal rozstrzygnięty.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Bliskie awansu do półfinału rozgrywek są dwie portugalskie drużyny. Pięciobramkową zaliczkę przed rewanżowym meczem we własnej hali wywieźli z Finlandii szczypiorniści Liberty Seguros ABC/UMinho, którzy pokonali Riihimäki Cocks 27:22 (14:10). Jeszcze lepiej poradzili sobie w Puławach gracze Benfiki Lizbona, zwyciężając 37:29 (18:15).
Puławianie mają świadomość, że po wysokiej porażce w pierwszym meczu ich szanse na wyeliminowanie Portugalczyków są minimalne. - Trudno będzie z nawiązką odrobić tak wysoką przewagę. Pojedziemy i będziemy próbować. Podejmiemy rękawice - mówi jednak trener Ryszard Skutnik. Rewanż w Lizbonie 21 marca.

Niemal pewni występu w półfinale rozgrywek mogą też być gracze HC Odorheiu Secuiesc, którzy również na wyjeździe pokonali ZTR Zaporoże. Prowadzeni przez Witalija Nata wicemistrzowie Ukrainy do przerwy przegrywali tylko 8:12, ale w drugiej połowie pozwolili rywalom na powiększenie przewagi, ostatecznie ulegając 18:26.

Dwumecz czwartej pary ćwierćfinału Challenge Cup między Stord Handball i Ramat Hashron HC rozegrany zostanie w nadchodzący weekend.

1/4 finału Challenge Cup:

KS Azoty Puławy (Polska) - Benfica Lizbona (Portugalia) 29:37 (15:18)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Przemysław Krajewski 7, Marko Tarabochia 6; dla Benfiki - Jose Costa 8, Carlos Carneiro 7, Antonio Areia, Elledy Semedo - po 6.

ZTR Zaporoże (Ukraina) - HC Odorheiu Secuiesc (Rumunia) 18:26 (8:12)
Najwięcej bramek: dla ZTR-u - Oleg Zotov 6; dla Odorheiu - Vladimir Rusia 7, Attila Komporaly 6, Ionut Ramba 5.

Riihimäki Cocks (Finlandia) - Liberty Seguros ABC/UMinho (Portugalia) 22:27 (10:14)
Najwięcej bramek: dla Riihimäki - Kristo Voika 7, Andrei Buciuman 5; dla Liberty - Joao Pinto 5, Hugo Miguel Tavares 4.

Stord Handball (Norwegia) - Ramat Hashron HC (Izrael) / 20.03.2015, godz. 19:00