I liga mężczyzn gr. A: Wolsztyniak zatrzymał Pomezanię, wygrana Piotrkowianina (wyniki)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Pięć spotkań 23. kolejki I ligi mężczyzn gr. A zostało rozegranych w sobotę. Po porażce Pomezanii w Wolsztynie i wygranej Piotrkowianina walka o miejsce barażowe wygląda jeszcze ciekawiej!

W tym artykule dowiesz się o:

Po sobotniej porażce na parkiecie Wolsztyniaka Wolsztyn przewaga szczypiornistów Polski Cukier Pomezanii Malbork nad goniącymi ich graczami Piotrkowianina Piotrków Trybunalski stopniała do dwóch punktów. Malborska drużyna fatalnie rozpoczęła zawody z zespołem Wojciecha Hanyża (10:14 do przerwy) i zasłużenie wróciła do domu bez punktów. [ad=rectangle] Ekipa Piotrkowianina nie miała natomiast najmniejszych problemów ze zgarnięciem kompletu oczek w rywalizacji ze zdegradowaną już drużyną AZS-u AWF Biała Podlaska. Gracze trenera Rafała Przybylskiego wygrali 30:24 i było to najwyższe zwycięstwo w sobotnich meczach grupy A.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły pojedynki w Gdańsku, Lesznie i Kościerzynie. Dwa punkty z rąk rywali w ostatnich minutach spotkań wydarły ekipy Warszawianki Warszawa i Kar-Do Spójni Gdynia, wygrywając kolejno z SMS-em ZPRP (27:26) oraz Realem Astromalem Leszno (30:29). W Kościerzynie triumfowały natomiast Meble Wójcik Elbląg, które umocniły się na 4. miejscu w tabeli.

W niedzielę rozegrane zostaną dwa pozostałe mecze 23. kolejki. W Brodnicy zagra lider, KPR Borodino Legionowo, a z Warmią Traveland Olsztyn zmierzy się MKS Poznań.

23. kolejka I ligi mężczyzn gr. A:  SMS ZPRP Gdańsk - Warszawianka Warszawa 26:27 (13:13) Wolsztyniak Wolsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:25 (14:10) AZS AWF Biała Podlaska - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (10:13) Real Astromal Leszno - Kar-Do Spójnia Gdynia 29:30 (15:14) Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 20:23 (10:11) MKS Henri Lloyd Brodnica - KPR Borodino Legionowo / 12.04.2015, godz. 14:00 Warmia Traveland Olsztyn - MKS Poznań / 12.04.2015, godz. 15:00