Duże zmiany w Gwardii, przychodzi Mindaugas Tarcijonas

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

PE Gwardię Opole po awansie do PGNiG Superligi czekają duże zmiany kadrowe. Połowa zawodników, która w tym sezonie reprezentowała barwy pierwszoligowego zespołu pożegna się z Opolem.

Drużyny, które awansują do najwyższej klasy rozgrywek zawsze dokonują wzmocnień. Ich liczba uwarunkowana jest możliwościami finansowymi danego klubu. Nie da się ukryć, że różnica poziomu pomiędzy I ligą a PGNiG Superligą jest ogromna. [ad=rectangle] Wydawało się, że w przypadku PE Gwardii Opole zmiany kadrowe nie będą duże, bowiem zespół ten już przed tym sezonem budowany był z myślą o grze w najwyższej klasie rozgrywek. W Opolu szykuje się jednak mała rewolucja. Pierwszym nabytkiem świeżo upieczonego superligowca został Mindaugas Tarcijonas, kołowy który od kilku sezonów występował w Nielbie Wągrowiec. O miejsce w składzie walczyć będzie z Mateuszem Jankowskim.

Zakontraktowanie litewskiego kołowego sprawiło, że z zespołem pożegna się Jakub Płócienniczak. Do zmiany dojdzie także na lewym rozegraniu. Działacze klubu z Opola nie zdecydowali się na przedłużenie współpracy z Remigiuszem Lasoniem. Miejsce doświadczonego zawodnika zajmie szczypiornista ze Słowenii. Gwardia ma na celowniku jeszcze kilku graczy, którzy mają zastąpić liczne grono zawodników, z których zrezygnowano.

Z drużyną Gwardii pożegnają się: Bogumił Baran, Kamil BuchcicŁukasz Całujek, Jakub KłodaRemigiusz Lasoń, Kamil Mokrzki, Jakub Płócienniczak oraz Filip Scepanović.

Źródło artykułu: