Oficjalnie: Orzechowski, Kubisztal i Kuchczyński w Azotach Puławy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W ostatnich godzinach Robert Orzechowski, Michał Kubisztal, Patryk Kuchczyński oraz Bartosz Kowalczyk podpisali umowy z Azotami. Z drużyny odejdą Jan Sobol, Marko Tarabochia i Kosta Savić.

Zielone światło od Górnika

W kuluarach o tych transferach mówiło się od dawna, jednak oficjalne informacje przekazał mediom prezes Azotów, Jerzy Witaszek po zwycięskim starciu z Górnikiem. - Prezes klubu Bogdan Kmiecik powiedział, że nie będzie przedłużał kontraktów z Patrykiem Kuchczyńskim i Michałem Kubisztalem, zaś kontrakt z Robertem Orzechowskim zostanie skrócony. Po uzyskaniu zielonego światła, podjęliśmy rozmowy z zawodnikami. Dogadaliśmy się i od lipca będą zawodnikami Azotów - mówi sternik klubu z Puław.

Robert Orzechowski związał się z nowym pracodawcą na trzy lata, z opcją przedłużenia, zaś Patryk Kuchczyński oraz Michał Kubisztal związali się dwuletnimi umowami. [ad=rectangle] Kto opuści Azoty?

- Dostałem informację, że menadżerowie Jana Sobola i Marko Tarabochii szukają im nowych klubów i o ewentualnym przedłużeniu umów z nami mogą rozmawiać w czerwcu. Zostaliśmy postawieni pod murem i musieliśmy szybko reagować. Obaj otrzymali oferty z naszej strony, jednak nie podjęli rozmów - wyjaśnia Witaszek. Nowego miejsca pracy może szukać sobie Kosta Savić. W najbliższych dniach rozwiąże się sytuacja Nikoli Prce. Bośniak nosi się z zamiarem powrotu do ojczyzny.

Doświadczeni i młodzian

Orzechowski jest wychowankiem Wybrzeża Gdańsk. 25-latek może występować jako prawy rozgrywający bądź prawoskrzydłowy. Na głębokie wody wypłynął z MMTS-em Kwidzyn. Od 2013 roku występował w Górniku Zabrze. Od prawie pięciu lat jest reprezentantem Polski.

Z kolei Kuchczyński to 32-letni grający na prawym skrzydle. Karierę rozpoczynał w MKS-ie Henri Lloyd Brodnica. Później przeniósł się do Wybrzeża Gdański, a od 2003 roku przez dziewięć sezonów reprezentował barwy Vive Tauron Kielce. Od sezonu 2012/13 grał w Górniku. W reprezentacji Polski wystąpił w ponad 200 spotkaniach.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem pozyskanym z Zabrza jest Kubisztal. 35-letni rozgrywający zaczynał w Pałacu Młodzieży Tarnów. W CV ma występy w: Unii Tarnów, Śląsku Wrocław, Zagłębiu Lubin, Füchse Berlin, Orlenie Wisła Płock, a ostatnio w Zabrzu. W zespole narodowym wystąpił 39 razy i zdobył 142 gole.

Z kolei Kowalczyk to 18-letni rozgrywający SMS-u ZPRP Gdańsk. Młodzieżowy reprezentant Polski w pierwszoligowych rozgrywkach należy do najskuteczniejszych strzelców. W 22 spotkaniach zdobył 137 bramek. W Puławach będzie występował przez trzy najbliższe sezony. W kontrakcie ma opcję przedłużenia umowy o kolejnej trzy lata. - Liczymy, że to będzie kolejny młody zawodnik, który wypłynie na szerokie wody. W taki sam sposób zainwestowaliśmy w Michała Szybę, Piotra Wyszomirskiego i to były dobre ruchy. Mamy nadzieję, że Bartek będzie kolejnym - twierdzi Witaszek.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (42)
Radek44
20.04.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Z Ćwikłą w Puławach jest jak Z Orzechem w Zabrzu,w Puławach Janek a w Zabrzu "Józef" trochę trudno wywalczyć pozycję,nie wiem co z jego kontraktem więc się nie wypowiadam :)  
avatar
kibic1
20.04.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A ja mam pytanie do kibiców Azotów wiecie moze co z Ćwikłą? Czemu mało gra i czy zostaje w Puławach? Dzięki za odpowiedź:)  
Maciej Lubicz Pro Down
20.04.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Maniutek, w Kwidzynie też tak jest.  
cezarWP
19.04.2015
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Jedynym graczem z Zabrza jakiego potrzebuja Azoty jest Gromyko ewentualnie Daćko. Ale oczywiście Tarabochię i Sobola też trzeba kimś zastąpić...  
avatar
iter
19.04.2015
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Pewnie Gliński będzie jeszcze do wzięcia.