El. ME 2016: Francuzi gotowi na Macedończyków, brak Fernandeza i Nyokasa

Selekcjoner reprezentacji Francji Claude Onesta wybrał dwudziestoosobowy skład, który na przełomie kwietnia i maja dwukrotnie zmierzy się z Macedonią w ramach el. do ME 2016.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Trzon kadry Trójkolorowych tworzą zawodnicy, którzy na przełomie stycznia i lutego tego roku zostali mistrzami świata. Francuzi podczas turnieju w Katarze nie mieli sobie równych, w pełni zasłużenie powracając na tron światowego szczypiorniaka. Nic więc dziwnego, że trener Onesta nie dokonał zbyt wielu zmian w składzie swej drużyny.
W nadchodzących meczach eliminacji do Mistrzostw Europy w Polsce nie wystąpią Jerome Fernandez oraz Kevynn Nyokas. Pierwszy z nich na pod koniec marca doznał kontuzji więzadeł krzyżowych i w tym sezonie nie pojawi się już parkiecie. Nyokas natomiast zmaga się z urazem prawej nogi.

W gronie powołanych znalazł się jeden debiutant. Mowa o rozgrywający HBC Nantes Nicolasie Claire, który w obecnych rozgrywkach ligi francuskiej rzucił 102 bramki w 20 występach. Ponadto do drużyny narodowej dołączyli bramkarz Wesley Pardin oraz obrotowy Benjamin Afgour.

Francuzi z Macedończykami zagrają 29 kwietnia i 3 maja. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Skopje, drugi w Tuluzie. Trójkolorowi przewodzą tabeli gr. 6 z dorobkiem czterech punktów w dwóch spotkaniach.

Skład reprezentacji Francji na mecze el. do ME 2016:

Bramkarze: Cyril Dumoulin (Fenix Toulouse), Vincent Gerard (Dunkerque HB), Thierry Omeyer (Paris Saint-Germain), Wesley Pardin (Fenix Toulouse).

Rozgrywający: William Accambray (Paris Saint-Germain), Xavier Barachet (Paris Saint-Germain), Nicolas Claire (HBC Nantes), Nikola Karabatić (FC Barcelona), Kentin Mahe (HSV Hamburg), Daniel Narcisse (Paris Saint-Germain), Timothey N'Guessan (Chambery Savoie HB), Valentin Porte (Fenix Toulouse).

Skrzydłowi: Luc Abalo (Paris Saint-Germain), Michael Guigou (Montpellier Agglomeration HB), Samuel Honrubia (Paris Saint-Germain), Guillaume Joli (HSG Wetzlar).

Obrotowi: Benjamin Afgour (Dunkerque HB), Igor Anić (HBC Nantes), Luka Karabatić (Pays d'Aix), Cedric Sorhaindo (FC Barcelona).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×