Kto zagra na "piątkę"? - zapowiedź meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W sobotę KGHM Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się przed własną publicznością z drużyną trenera Michała Pastuszko. Stawką spotkania będzie piąte miejsce na koniec rozgrywek.

Już w tę sobotę szczypiornistki z Jeleniej Góry zakończą sezon 2014/2015 i zawalczą na wyjeździe o zwycięstwo. Dla Miedziowych rozgrywki jeszcze się nie kończą, ponieważ w połowie maja wezmą udział w turnieju Final Four. [ad=rectangle]

W pierwszym pojedynku lepsza okazała się ekipa KGHM Metraco Zagłębia Lubin, która wróciła z Jeleniej Góry z zaliczką czterech bramek. Zespół Miedziowych będzie jej bronił przed własną publicznością i wierzy, że własne mury w tym pomogą. Po tylu latach obecności na podium, piąte miejsce z pewnością nie przysporzy trener Bożenie Karkut i jej podopiecznym radości.

- Gramy teraz w grupie od piątego do ósmego miejsca i na pewno będę grała ze strony sportowej, żeby wygrać. Natomiast od strony organizacyjnej mam wiele znaków zapytania - powiedziała szkoleniowiec.

Dla drużyny ze stolicy Karkonoszy owa lokata będzie natomiast dużym sukcesem. W zeszłorocznych rozgrywkach KPR bił się o utrzymanie. - Przedsezonowy cel drużyna jak najbardziej już wykonała. Myślę, że jest bardzo dobrze, gdy przy jednym z najniższych budżetów zdołaliśmy utrzymać Superligę w Jeleniej Górze - powiedział dla SportoweFakty.pl wiceprezes klubu ze stolicy Karkonoszy, Jan Biłyk.

Joanna Obrusiewicz i spółka nie chcą w sobotę jedynie bronić zaliczki. Chcą zakończyć rywalizację zwycięstwem, a później spokojnie przygotować się do turnieju finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się na ich terenie.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra / 9.05, godz. 17.00

Źródło artykułu:
Która drużyna zajmie piąte miejsce na koniec sezonu?
KGHM Metraco Zagłębie Lubin
KPR Jelenia Góra
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)