Od piątku w Kielcach finały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

W piątek w Kielcach rozpocznie się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Niespodzianką jest brak udziału drużyny, która w ostatnich latach dominowała w tej kategorii.

Michał Gałęzewski
W ciągu ostatnich pięciu sezonów zdecydowanie najlepszym bilansem w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych mogła się pochwalić Wisła Płock. Młodzi Nafciarze zdobyli dwa złote i trzy srebrne medale. Tym razem odpadli już w 1/4 finału - okazali się gorsi od Wybrzeża Gdańsk, z którym przegrali aż 25:35 i Vive Tauronu Kielce. W finale nie zagra też ubiegłoroczny wicemistrz Polski - SKS Kusy Kraków, który odpadł już w 1/8 finału, przegrywając z drużynami z Lublina i z Gdańska, czy mistrz Polski sprzed dwóch lat - MTS Kwidzyn. Drużyna ta nie przeszła nawet eliminacji wojewódzkich.
Gospodarzem turnieju, który odbędzie się w Hali Legionów jest Vive Tauron Kielce. Ekipa z województwa świętokrzyskiego w ubiegłym sezonie wywalczyła brązowy medal, a w sezonie 2010/11 zdobyła mistrzostwo Polski. Kielczanie wygrali swój turniej półfinałowy, eliminując z dalszej gry KSSPR Końskie i ChKS Łódź. W pierwszym meczu Final Four podejmą UKPR Agrykolę I Warszawa. Drużyna ze stolicy w ubiegłym sezonie odpadła już w ćwierćfinale, przegrywając wszystkie trzy spotkania.

Drugim zwycięzcą turnieju półfinałowego było Wybrzeże II Gdańsk. Czerwono-biało-niebiescy w półfinale wyeliminowali drużyny z Wrocławia i z Konina. W ubiegłym sezonie do rozgrywek ogólnopolskich awansowały dwie drużyny z Gdańska. Zarówno Wybrzeże, jak i Conrad awansowały do półfinałów. Teraz w rozgrywkach ogólnopolskich występuje połączona drużyna złożona z dwóch zespołów Wybrzeża, które na Pomorzu zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Gdańszczanie zmierzą się z Unią Lublin, która w ubiegłym sezonie nie grała w rozgrywkach ogólnopolskich, jednak teraz prezentuje wysoką formę. Co ciekawe 28 marca obie drużyny spotkały się ze sobą. Wówczas 31:30 wygrali szczypiorniści z południowo-wschodniej Polski.