Kibice Orlen Wisły pożegnali Syprzaka, Jurkiewicza i Tioumentseva

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek w progach Orlen Areny odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2014/15 Orlen Wisły Płock. Obecni na ceremonii kibice pożegnali odchodzących z klubu zawodników.

Wraz z końcem obecnych rozgrywek szeregi płockiej drużyny opuści trzech zawodników. Będący wychowankiem klubu Kamil Syprzak najprawdopodobniej dołączy do uczestnika turnieju Final Four Ligi Mistrzów, FC Barcelony, z którą łączony jest już od kilku miesięcy. "Sypa" w seniorskiej drużynie Nafciarzy wystąpił w 193 meczach, w których zdobył 537 bramek. [ad=rectangle] Oprócz 24-letniego kołowego, ekipę wicemistrza kraju opuszczają Mariusz Jurkiewicz i Alexander Tioumentsev. Pierwszy z nich trafił do Płocka w 2013 roku, przez dwa lata rozgrywając w barwach Orlen Wisły 62 mecze i zaliczając 252 trafienia. Jurkiewicz od nowego sezonu będzie graczem Vive Tauronu Kielce.

Tioumentsev natomiast występował w płockiej drużynie przez rok, w 45 spotkaniach zdobywając 132 gole. Hiszpański rozgrywający szeregi Nafciarzy opuści na rzecz mistrza Białorusi, Meshkov Brest.

Kibice płockiego zespołu mogli pożegnać wspomnianych szczypiornistów podczas poniedziałkowego spotkania wieńczącego sezon 2014/15 (Mariusz Jurkiewicz był nieobecny). Odchodzący z Wisły gracze otrzymali od klubu symboliczne upominki. Fani Nafciarzy mieli również możliwość porozmawiania z zawodnikami i podziękowania za miesiące pełne emocji.

Źródło: sprwislaplock.pl

Źródło artykułu: