Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Siódemka Miedź Legnica stawia na wychowanków

Kolejni młodzi zawodnicy zasilą szeregi pierwszoligowej Siódemki Miedzi Legnica. - Taką mamy politykę, stawiamy na naszych wychowanków - wyjaśnia dyrektor klubu, Tomasz Góreczny.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W dowodzonym przez Piotra Będzikowskiego zespole nie dojdzie przed sezonem 2015/16 do większych zmian kadrowych. Jak informowaliśmy wcześniej, drużynę opuścili Tomasz Kozłowski oraz Paweł Matkowski, których miejsce w składzie zajmą młodzi wychowankowie legnickiego klubu.
- Nie bierzemy nikogo z zewnątrz. Do tych zawodników, którzy występowali u nas w poprzednim sezonie dojdzie nasza młodzież, wokół której będziemy budowali skład na przyszłe lata - wyjaśnia dyrektor Siódemki Miedzi, Tomasz Góreczny.

Sternik legnickiego klubu podkreśla, że systematyczne wprowadzanie młodych zawodników do składu, to efekt polityki szkoleniowej, którą klub objął kilka lat temu.

Od trzech lat mamy taką politykę, by jak najwięcej naszych wychowanków występowało w pierwszej drużynie. W tym roku ośmiu zawodników ze "srebrnego zespołu" (srebrni medaliści mistrzostw Polski - wyj. red.) będzie trenowało i grało na parkietach I ligi - dodaje Góreczny.

Już w minionym sezonie w składzie Siódemki Miedzi regularnie pojawiali się wychowankowie klubu, a golkiper Łukasz Mazur był jedną z czołowych postaci w drużynie. W nadchodzących rozgrywkach liczba młodych graczy w zespole bez wątpienia wzrośnie.

Odchodzących z klubu Kozłowskiego i Matkowskiego będą mieli zastąpić Michał Antosik i Adrian Stachurski, a do drużyny dołączą również m.in. Mateusz Dobrasiak oraz Szymon Kehle. W zespole na kolejny sezon pozostanie natomiast obrotowy, Mateusz Płaczek.

ZPRP zmieni skład grup I ligi mężczyzn? Nielba i Warszawianka w grupie B

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Kojiro Zgłoś komentarz
  Ciekawie może wyglądać nowy sezon,choć oczywiście przy tak młodym składzie o powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu będzie ciężko.Mam tylko nadzieje,że najważniejsze postacie z
  Czytaj całość
  tej "srebrnej" drużyny zostają w Siódemce,bo liczba 8 coś mi się nie zgadza w rachunkach.No nic trzeba będzie chyba poczekać do ogłoszenia oficjalnego składu.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×