Zagłebie pewnie wygrywa w derbach Dolnego Śląska (relacja)

Zagłębie rozegrało wspaniały mecz, klasą dla siebie były Jelena Kordic i Joanna Obrusiewicz, na których znakomitą grę w ataku, skutkującą efektownymi golami zupełnie nie mogły znaleźć recepty zawodniczki Carlos-Astol Jelenia Góra.

Agnieszka Skulimowska

Po pierwszych minutach gry zanosiło się, że mecz zakończy się pogromem jeleniogórzanek. Goście rozpoczęli spotkanie mocno w defensywie i wykorzystując błędy miejscowego zespołu w 7 minucie prowadzili już 1:6, a w 8 min. 2:8. W kolejnych minutach w grę podopiecznych trenerki Bożeny Karkut wkradła się jednak nerwowość, która zaowocowała serią dwuminutowych wykluczeń. W tym okresie doszło do dość rzadkiego przypadku. Agnieszka Ziółkowska za dyskusję z sędziami otrzymała 2x2minutowa karę, więc usiadła na ławce kar na 4 minuty. Jeleniogórzanki wykorzystując przewagę liczbową w polu zanotowały kilkunastominutowy okres lepszej gry. W tym czasie poprawiły skuteczność i rozpoczęły odrabianie strat. W 19 minucie po golu Marty Gęgi było tylko 11:10 dla gości. Wynik na styku utrzymywał się do 23 minuty, kiedy to Zagłębie prowadziło 14:13, jednak jak się okazało był to łabędzi śpiew gospodyń. W końcówce pierwszej połowy lubinianki uspokoiły grę i wykorzystując nieporadność jeleniogórzanek w ofensywie wypracowały sobie kilku bramkową przewagę. Do przerwy Zagłębie prowadziło 21:16.

W drugiej połowie na parkiecie niepodzielnie rządziła już drużyna gości. Jeleniogórzanki nie potrafiły sobie poradzić z twardą obroną piłkarek Zagłębia, które łatwo przechwytywały wiele niedokładnie podawanych lub zgubionych przez zespół Katarzyny Jeż piłek i zdobywały kolejne bramki po szybkich kontrach. W 41 minucie po golu Jeleny Kordic, Zagłębie prowadziło 29:20, a w 53 minucie po trafieniu kolejnej gwiazdy meczu Joanny Obrusiewicz było już nawet 35:23 dla lubinianek. W końcówce ciężar zdobywania goli w drużynie ze stolicy Karkonoszy wzięła na siebie Marta Oreszczuk i niemal w pojedynkę zmniejszyła nieco straty. Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną Zagłębia 39:29.

Carlos Astol Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 29:39 (16:21)

Carlos Astol: Baranowska, Szalek, Oreszczuk 8, Kobzar 8, Gęga 4, Dąbrowska 4, Fursewicz 2, Stochaj 2, Kaczyńska 1, Kocela.

Interferie: Maliczkiewicz, Czarna, Kordic 15, Obrusewicz 12, Olszewska 5, Semeniuk 3, Pielesz 2, a Gunia 1, Byzdra 1, Jacek, Jochymek, Piekarz, Ziółkowska