WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MKS Piotrkowianin wznowił treningi

Od testów szybkościowych i wytrzymałościowych rozpoczęli treningi piłkarze ręczni Piotrkowianina przed nowym sezonem w I lidze. W zajęciach wzięło udział osiemnastu zawodników.
Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Szczypiorniści Piotrkowianina w piątkowy wieczór spotkali się na pierwszych wspólnych zajęciach, ale przez cały lipiec wykonywali indywidualne ćwiczenia, które zlecił im Kamil Migdał - trener przygotowania fizycznego w piotrkowskim klubie. Testy miały na celu sprawdzenie tego co zawodnicy rozbili w lipcu, a przebiegały pod czujnym okiem pierwszego trenera Rafała Przybylskiego.


- Pomiary wykonywane były na odcinkach 20 metrów z międzyczasami, sprawdzaliśmy także wytrzymałość szybkościową i skoczność. Teraz musimy przeanalizować wyniki poszczególnych zawodników. Już teraz widzę, że są w niezłej formie ponieważ przez ostatni miesiąc wszyscy trenowali indywidualnie – powiedział Kamil Migdał.
Testom uważnie przyglądał się trener Piotrkowianina Rafał Przybylski (pierwszy z lewej). Testom uważnie przyglądał się trener Piotrkowianina Rafał Przybylski (pierwszy z lewej).
W poniedziałek (3 sierpnia) Piotrkowianin rozpocznie właściwe treningi przed nowym sezonem. Przez pierwsze dziesięć dni podopieczni Rafała Przybylskiego trenować będą dwa razy dziennie.

- Później przyjdzie czas na gry kontrolne. Pierwszy sparing rozegramy 19 sierpnia we własnej hali z łódzką Anilaną, 22 i 23 sierpnia weźmiemy udział w turnieju w Końskich, 27 sierpnia rozegramy mecz w Legionowie, a dwa dni zagramy w turnieju w Ostrowie Wielkopolskim. Tydzień przed ligą czyli 5 i 6 września pojedziemy na turniej w Nidzicy – powiedział Rafał Przybylski, trener MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Na pierwszym treningu obecni byli nowi zawodnicy piotrkowskiego klubu. Są to: kołowy Piotr Pakulski (ostatnio Viret Zawiercie), skrzydłowy Krystian Wędrak (AZS AWF Biała Podlaska) oraz rozgrywający Filip Surosz (MKS Kalisz).

- Jestem wychowankiem Victorii Tomaszów Mazowiecki, dlatego znam wielu szczypiornistów z Piotrkowa. Chcę zrobić dla tej drużyny jak najwięcej i liczę na to, że będziemy walczyć o pierwsze miejsce w naszej grupie – powiedział Surosz.

Pierwszy mecz ligowy zespół Piotrkowianina rozegra najprawdopodobniej 12 września o 18:00 we własnej hali z Czuwajem Przemyśl.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.