Turniej w Gdańsku: Nieudana pogoń gospodyń

Banik Most zajął trzecie miejsce podczas gdańskiego turnieju. Czeszki pokonały AZS Łączpol AWFiS, który od 39. minuty starał się odrobić ośmiobramkową stratę.

Michał Gałęzewski
Zespoły z Mostu i z Gdańska zajęły drugie miejsca w swoich grupach i w niedzielę zmierzyły się ze sobą o trzecie miejsce. Zarówno mistrzynie Czech, jak i beniaminek PGNiG Superligi przegrały swoje ostatnie spotkania w fazie grupowej.
Od początku meczu o 3. miejsce gdańskiego turnieju bardzo dobrze grały zawodniczki z Mostu, które szczególnie skuteczne były w obronie. Po trafieniu Simony Szarkovej, Banik w 14. minucie prowadził już 6:2. Co prawda trzy kolejne bramki rzuciły podopieczne Jerzego Cieplińskiego, jednak w końcówce pierwszej połowy po raz kolejny odjechały Czeszki i wygrały tę część gry 11:7.

Po zmianie stron po raz kolejny bardzo dobrze spisywał się Banik Most. Najlepsza czeska drużyna w 38. minucie prowadziła już 16:8 i wydawało się, że w tym spotkaniu nic się już nie zdarzy. Taki rezultat podziałał jednak na gospodynie turnieju jak płachta na byka. AZS Łączpol AWFiS zaczął odrabiać straty.

W ciągu trzech minut AZS Łączpol AWFiS zdobył aż pięć bramek i po rzucie Sylwii Kwiatkowskiej, było już 13:17. Pobudziło to gdański zespół do jeszcze mocniejszych ataków. Gdy na listę strzelców po raz drugi wpisała się Marta Karwecka, na sześć minut przed końcem było już 19:20. Czeszki zdołały wreszcie zacieśnić obronę i ostatecznie zwyciężyły różnicą jednego trafienia.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - DHK Banik Most 20:21 (7:11)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Hawrylkiw - Kwiatkowska 4, Strzałkowska 4, Dąbrowska 3, Pasternak 2, Karwecka 2, Mazurek 1, Tomczyk 1, Lipska 1, Neitsch 1, Pesel 1 oraz Stachowska, Siódmiak, Osadcza, Ciura, Klonowska, Fesdorf.
Kary: 2 min. (Stachowska 2 min.).
Karne: 1/1.

DHK Banik: Bezpalcova, Stolova, Mullnerova - Jerabkova 4, Szarkova 4, Borovska 4, Matovskova 3, Sukennikova 3, Zachova 1, Chmelarova 1, Gakidova 1 oraz Gajarska, micinikova, Martinkova, Ruckova.
Kary: 10 min. (Matovskova 2 min., Borovska 2 min., Gakidova 2 min., Szarkova 2 min., Jerabkova 2 min.).