XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka: Łatwy triumf Pogoni

HBC Ronal Jicin nie był w stanie zagrozić ekipie Pogoni Szczecin. Podopieczni trenera Rafała Białego zwyciężyli 35:29 (20:12), odnosząc premierowy triumf w XXI Memoriale im. Ryszarda Matuszaka.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Szczeciński zespół losy drugiego czwartkowego meczu XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie rozstrzygnął już w pierwszej połowie. Portowcy od pierwszych minut byli stroną przeważającą i pozwolili ekipie z Czech na w miarę wyrównaną grę jedynie do 15. minuty.
Wówczas po dwóch bramkach Zdenka Kubika oraz golu Onderja Sulca HBC Ronal przegrywał z podopiecznymi trenera Rafała Białego tylko 8:9. Pogoń szybko jednak odpowiedziała na serię trafień rywala - w 22. minucie Łukasz Gierak powiększył prowadzenie Portowców do stanu 12:8, a już siedem minut później szczecińska drużyna wygrywała 19:10.

Dobrze w tym fragmencie gry spisywali się Mateusz Zaremba oraz Kirył Kniaziew, ponadto kilka interwencji zanotował golkiper Portowców. Wysokie prowadzenie pozwoliło szczecińskiemu zespołowi na dyktowanie warunków gry oraz ponowne powiększenie przewagi tuż po przerwie.

Podopieczni trenera Białego w 41. minucie po raz pierwszy odskoczyli swym rywalom na dystans dziesięciu bramek (25:15), a zaledwie cztery minuty później po golach Dawida Fedeńczaka, Dariusza Zająca, Gieraka oraz Patryka Walczaka było już 29:15. Od tego momentu Pogoń wyraźnie spuściła z tonu, pozwalając rywalom zmniejszyć straty w końcówce meczu.

Choć zawodnicy Ronala wygrali fragment gry pomiędzy 47. a 55. minutą aż 11:1, to seria ta nie wystarczyło, by odwrócić losy spotkania. Pogoń ostatecznie zwyciężyła 35:29 i o godz. 14:30 zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka, grupa B:

HBC Ronal Jicin - Pogoń Szczecin 29:35 (12:20)

Ronal: Machalicky - Skopal 6, Rychna 3, Krahulec 4, Bares 2, Hlava, Loskot 3, Milko 2, Sulc 3, Zeman 1, Groh, Kolc 1, Curda 1, Kurial, Kubik 3.
Karne: 2/2.
Kary: 8 min.

Pogoń: Kryński, Kowalski - Grzegorek 1, Bruna 2, Gobber, Walczak 5, Zając 3, Gierak 6, Krupa 4, Krysiak 2, Jedziniak 3, Zaremba 5, Kniaziew 3, Fedeńczak 1.
Karne: 2/5.
Kary: 6 min.

Kary: Ronal - 8 min. (Milko - 4 min.; Sulc, Groh - po 2 min.); Pogoń - 6 min. (Bruna, Zając, Krupa - po 2 min.). Sędziowali: K. Habierski oraz G. Skrobak (Głogów).