Sensacja w Poznaniu! (relacja)

W pierwszej kolejce poznanianki przegrały z zawodniczkami ze Szczecina 12:31. Do tej pory, po dziesięciu kolejkach, podopieczne Stanisława Igela odniosły tylko jedno zwycięstwo, a Pogoń sześć. Jednak te statystyki nie miały znaczenia w sobotni wieczór w hali przy ulicy Chwiałkowskiego.

Maciej Firlej

Początek spotkania to wyrównana gra, bramka za bramkę. Dopiero po kwadransie pierwszej połowy sygnał do ataku dała najskuteczniejsza tego dnia w drużynie gospodyń - Lidia Żakowska. Dzięki jej skutecznej grze zarówno w ofensywie jak i w obronie, akademiczki objęły wyraźne prowadzenie. Pod koniec pierwszych 30. minut było już nawet 16:11 dla poznanianek, ale Aleksandra Kicińska jeszcze przed przerwą zmniejszyła stratę do czterech oczek.

Drugą połowę gospodynie jeszcze lepiej zagrały niż pierwszą. Swoje przeciwniczki przewyższały w każdym elemencie gry. Świetnie w bramce zagrała Magdalena Gała, która co raz broniła rzuty Oleny Naumienko. W defensywie wspomagana była Iwoną Rurą oraz Karoliną Dziewą. Obrona piłkarek ręcznych z Poznania zatrzymywała co chwilę atakujące szczecinianki, które zaczęły grać brutalnie. Dziesięć minut przed końcem było już 22:15 dla akademiczek i tylko katastrofa mogła odebrać zwycięstwo gospodyniom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:20 dla zawodniczek z Poznania i sensacja stała się faktem.

AZS AWF Poznań - Pogoń Handball Szczecin 27:20 (16:12)