W Elblągu remis po zaciętym pojedynku (relacja)

Po porażce z Ruchem w Chorzowie miało być zwycięstwo i dwa punkty dla podopiecznych Andrzej Drużkowskiego. Jednak elblążanki natrafiły na spory opór drużyny Carlosu, ku zdziwieniu licznie przybyłej publiczności.

Łukasz Stradomski

Od początku zawody były bardzo wyrównane. Wynik otworzyła Kobzar następnie po bramkach Pełki-Fedak w 6 min. było 3:2 dla Startu. W 12 minucie na boisko weszła sprowadzona z AZS AWFiS Gdańsk Patrycja Mikszto.To pozwoliło elblążankom doprowadzić do stanu 8:5 w 16 minucie. W 22 minucie po bramce Marty Gęgi na tablicy widniał remis 11:11. Pod koniec pierwszej części gry znów przypomniała o sobie Monika Pełka-Fedak rzucając dwa razy celnie z siedmiu metrów i było już 15:12 dla Startu. Oba zespoły w tej części meczu popełniały sporo błędów technicznych.

Początek drugiej odsłony należał do "Starterek". Po trzech bramkach Pełki-Fedak i trafieniu Knoroz w 37 minucie było 20:16. Przy stanie 25:20 dla gospodyń trener Zdzisław Wąs wziął czas, co miało skutek w końcowych minutach spotkania. Ostatnie 15 minut należało bez wątpienia do Marty Dąbrowskiej. To dzięki jej dobrej grze jeleniogórzanki zaczęły odrabiać straty. Rzut karny obroniony przez Martę Baranowską i bramka Kaczyńskiej w 54 minucie doprowadziła do remisu 26:26. W 58 minucie zespół z Dolnego Śląska nie wykorzystał gry w przewadze dwóch zawodniczek i po bramce niezawodnej Pełki-Fedak elbląski Start wyszedł na jednobramkowe prowadzenie - 29:28. W ostatniej minucie po akcje całego zespołu bramkę rzuciła Mirela Kaczyńska doprowadzając do wyrównania. Na trzy sekundy przed końcem rzut rozpaczy oddała Yevghienia Knoroz, lecz nie zdołała zmienić wyniku i ostatecznie w Elbląskiej hali padł remis 29:29.

Start Elbląg - Carlos-Astol Jelenia Góra 29:29 (15:13)

Start: Mikszto, Miecznikowska, Górecka, Pełka-Fedak 12 (10), Sądej 4, Tutaj 3, Mihdailova 3, Lisowska 2, Dolegało 2, Stelina 1, Szklarczuk 1, Knoroz 1, Cekała.

Carlos Astol: Baranowska, Szalek, Dąbrowska 8 (3), Fursewicz 5, Gęga 4(1), Oreszczuk 3, Kobzar 3, Kaczyńska 3, Odrodzka 1,Stochaj 1,Kocela, Polonkai,