Turniej w Brześciu: Mieszkow dał lekcję KS Azotom Puławy

Szczypiorniści KS Azotów Puławy zanotowali porażkę w swym pierwszym meczu na turnieju w Białorusi. Podopieczni trener Ryszarda Skutnika nie sprostali gospodarzom imprezy, ekipie Mieszkowa Brześć.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Losy rywalizacji między puławskim zespołem a mistrzem Białorusi rozstrzygnięte zostały jeszcze przed przerwą. Po trzydziestu minutach gry KS Azoty traciły do rywali siedem bramek (13:20), a w drugiej połowie mimo ambitnej postawy nie były w stanie odrobić strat. Co więcej, Mieszkow powiększył jeszcze swoją przewagę i wygrał 37:26.
Dobre zawody w szeregach Azotów rozegrali Przemysław Krajewski i Nikola Prce, którzy zapisali na swym koncie po sześć trafień. W szeregach Mieszkowa błyszczeli z kolei Paweł Atman i Dianis Kristopans, którzy zdobyli po pięć bramek.

Puławianie okazję do rehabilitacji będą mieli w dwóch pozostałych meczach turnieju. W sobotę o godz. 14:00 zagrają z Orlen Wisłą Płock, a w niedzielę zmierzą się z St. Petersburgiem.

Turniej w Brześciu:

Mieszkow Brześć - KS Azoty Puławy 37:26 (20:13)

KS Azoty: Bogdanov, Krupa, Zapora - Krajewski 6, Prce 6, Kubisztal 4, Masłowski 3, Przybylski 3, Kuchczyński 2, Sobol 2, Małecki, Orzechowski, Petrovsky.

M Zespół M Z R P Bramki +/- Pkt
1 Orlen Wisła Płock 1 1 0 0 34:21 +13 2
2 Mieszkow Brześć 1 1 0 0 37:26 +11 2
3 KS Azoty Puławy 1 0 0 1 26:37 -11 0
4 St. Petersburg 1 0 0 1 21:34 -13 0

Harmonogram sobotnich gier: godz. 14:00 - KS Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock godz. 16:00 - St. Petersburg - Mieszkow Brześć

Turniej w Brześciu: Orlen Wisła rozgromiła St. Petersburg