Śląsk Wrocław z nowymi zawodnikami

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kadra Śląska Wrocław tuż przed startem nowego sezonu ligowego została powiększona o trzech nowych graczy. Jeden z nich od kilku tygodni trenował z klubem.

Wrocławianie rozpoczną rywalizację w PGNiG Superlidze Mężczyzn od spotkania na swoim parkiecie z KPR RC Legionowo. W walce z beniaminkiem ligi wspomoże ich trzech nowych szczypiornistów, którzy zostali zatwierdzeni do występów w barwach Śląska Wrocław.

We wrocławskim zespole ujrzymy Greka Orfeusa Andreou, który niemal od początku okresu przygotowawczego trenował ze Śląskiem. 20-letni prawoskrzydłowy występował w sparingach wrocławian i z reguły sprawiał dobre wrażenie. Trenerzy zespołu z Wrocławia postanowili, że będzie on dobrym uzupełnieniem na prawej stronie dla Jakuba Łucaka i Grek otrzyma swoją szansę w lidze. Dla Andreou Śląsk będzie pierwszym zagranicznym klubem. Do tej pory prawoskrzydłowy występował w drugiej lidze greckiej. Dwukrotnie został wybrany do grona najlepszych graczy młodego pokolenia w Grecji.

Oprócz gracza z Hellada w Śląsku zagrają też dwaj szczypiorniści z AKS Politechniki Wrocław. Mowa o Cezarym Cichockim, występującym na pozycji bramkarza oraz lewoskrzydłowym Jakubie Kuczyńskim. Oficjalnie do rozgrywek zgłoszeni zostali ponadto Djordje Golubović i Igor Żabić. Klub czeka wciąż na zatwierdzenie do gry Janji Vojvodicia, lecz wydaje się, że do rozpoczęcia ligi sprawy formalne powinny zostać załatwione.

Trener Piotr Przybecki w spotkaniu z KPR Legionowo będzie prawdopodobnie mógł skorzystać z wszystkich graczy. Do pełni sił wrócili już Michał Adamuszek oraz wspomniany Vojvodić, do gry gotowi są także Jakub Łucak i Bartosz Witkowski. Z powodu urazu pleców nieco lżej trenuje tylko Mateusz Przybylski.

Źródło artykułu: