Francja: PSG bezlitosne dla drużyny Podsiadły, 3 gole Polaka

Paris Saint-Germain HB rozpoczęło ligowe zmagania w sezonie 2015/16 od wygranej nad USAM Nimes Gard. Mistrzowie Francji zwyciężyli w czwartkowym meczu 36:32. 14 bramek dla PSG zdobył Mikkel Hansen, a 3 trafienia dla Nimes zanotował Paweł Podsiadło.

Paryski zespół przystąpił do czwartkowej potyczki mając na swoim koncie już jedno trofeum wywalczone w sezonie 2015/16. W miniony weekend podopieczni Zvonimira Serdarusicia triumfowali w zmaganiach o Trophee des Champions, czyli Superpuchar Francji. Tam PSG pokonało HBC Nantes oraz Saint Raphael Var HB.

Czwartkowy mecz od początku układał się pod dyktando mistrzów Francji. Już w 4. minucie po bramce Benoita Kounkouda Paris Saint-Germain HB prowadziło 4:1. Do końca pierwszej połowy przewaga paryżan wahała się między trzema a pięcioma golami, co tak naprawdę rozstrzygnęło losy zawodów. Do przerwy gospodarze wygrywali 21:17, a drugiej połowie kontrolowali przebieg spotkania.

Po raz kolejny gwiazdą PSG był Mikkel Hansen. Duńczyk na starcie nowego sezonu imponuje kapitalną formą - w czwartkowym meczu rzucił 14 bramek (9/9 z karnych), a w czterech ostatnich meczach trafiał łącznie aż 49 razy. Dobrą partię rozegrali również Thierry Omeyer (17 interwencji) oraz Daniel Narcisse, który pod nieobecność Nikoli Karabaticia zdobył 8 goli.

W szeregach USAM Nimes na pochwały zasłużył islandzki playmaker Snorri Stein Gudjonsson. Doświadczony rozgrywający zaliczył w czwartek aż 12 bramek. 3 trafienia zdobył z kolei Paweł Podsiadło (3/8 - 38% skuteczności), Polak zanotował też 3 straty.

Kolejne mecze LNH rozegrane zostaną w dniach 16-17 września. Nimes we własnych progach zagra z Chambery Savoie.