Słowenia: Zwycięska przeprawa drużyny Michała Szyby

W 2. kolejce ligi słoweńskiej, RK Gorenje Velenje z Polakiem Michałem Szybą w składzie okazało się lepsze od zespołu RD Loka.

Tomasz Rosiński

Szczypiorniści RK Gorenje przed tygodniem ograli na wyjeździe Sevnicę 32:18, a tym razem przyszło im się zmierzyć z Loką i do przerwy wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą, gdyż prowadzili różnicą sześciu bramek - 16:10.

Po zmianie stron gospodarze wzięli się mocno do pracy i po pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy odrobili większość strat (17:19), by w 50. minucie zbliżyć się do rywali na jedno trafienie (22:23). Wtedy to przyjezdni byli w stanie złapać drugi oddech i odeprzeć napór przeciwników, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyli 27:25.

Najwięcej bramek dla RK Gorenje Velenje - po osiem - zdobyli Stas Skube i Mario Sostarić, natomiast Szyba zapisał na swoim koncie dwa gole.

Liderem rozgrywek jest Celje Pivovarna Lasko, zaś za tym zespołem znajdują się Ribnica oraz Gorenje (wszystkie drużyny mają po 2 zwycięstwa).