Harcerze rozbici na inaugurację

Pewne zwycięstwo na inaugurację pierwszoligowego sezonu odnieśli szczypiorniści Piotrkowianina. Pokonali w 1. kolejce I ligi (grupa B) Czuwaj Przemyśl 36:27 (17:10).

Michał Ostafijczuk

Pierwszego gola w nowym sezonie zdobył z rzutu karnego Piotr Swat. Chwilę później na 2:0 podwyższył Adam Pacześny. Czuwaj odpowiedział trafieniami Stanisława Makowiejewa i w 7. minucie było 2:2. W 8. minucie swoje premierowe trafienie zaliczył debiutujący w zespole z Piotrkowa Filip Surosz co dało początek jego strzeleckim popisom. Już do przerwy młody rozgrywający rzucił pięć bramek, a Piotrkowianin zszedł do szatni z prowadzeniem 17:10.

W drugiej połowie piotrkowski zespół kontrolował przebieg spotkania prowadząc już nawet różnicą 11 trafień (28:17). W końcówce Czuwaj wykorzystał momenty rozluźnienia gospodarzy i nieco zmniejszył bramkowy dystans. Ostatecznie piotrkowska drużyna wygrała zasłużenie 36:27.

- Na pewno mogliśmy wygrać większą różnicą bramek. Niepotrzebnie w końcówce popełniliśmy błędy w obronie i straciliśmy kilka niepotrzebnych goli. Jeśli chodzi o mój występ to była lekka trema. Szybko się jednak jej pozbyłem. Cieszę się z gry i z tego, że rzuciłem swoje bramki. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo - powiedział po spotkaniu najskuteczniejszy gracz Piotrkowianina, zdobywca dziewięciu bramek Filip Surosz.

MKS Piotrkowianin - SRS Czuwaj Przemyśl 36:27 (17:10)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Mróz 3, Zinchuk 5, Woynowski, Chełmiński 1, Pakulski 2, Swat 7/4, Góralski 3, Surosz 9, Pożarek 2, Pacześny 3, Wędrak 1.