Olimpia pokonuje SPR w Tarnowie!

W inaugurującym nowy sezon spotkaniu I ligi grupy B SPR Tarnów podejmował Olimpię Piekary Śląskie. Po wyrównanym pojedynku ostatecznie lepsi okazali się goście z Górnego Śląska.

Piotr Sądowicz

Jako pierwszy w nowym sezonie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się skrzydłowy Olimpii Łukasz Włoka. W 6. minucie po trafieniu Łukasza Szatki na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2. Od tej pory prowadzenie w meczu przechodziło z rąk do rąk. W 11. minucie po golu Jakuba Kowalika tarnowianie prowadzili 5:4. Siedem minut później Arkadiusz Kowalski rzucił bramkę, która dała prowadzenie Olimpii 8:7. Chwilę później po trafieniach Jakuba Fidyta i Łukasza Płonki przyjezdni wygrywali trzema bramkami. W tym momencie o czas poprosił trener SPR-u, Bartłomiej Jarosz. Rady udzielone przez szkoleniowca pomogły tarnowskim szczypiornistom, którzy tuż przed przerwą doprowadzili do remisu.

Początek drugiej połowy należał do bramkarzy obu drużyn: Dawida Ciochonia z SPR-u i Artura Kota, którzy co chwilę popisywali się udanymi interwencjami. Niemal przez cały czas gra toczyła się według scenariusza "bramka za bramkę". W 50. minucie bramkę na 23:22 dla Olimpii rzucił Fidyt, jednak chwilę później Łukasz Nowak doprowadził do kolejnego w tej konfrontacji remisu. Trafienia Płonki i Michała Rosoła sprawiły, że na cztery minuty przed końcem goście mieli dwa gole przewagi.

Zawodnicy z Tarnowa próbowali odrabiać straty, ale w bramce Olimpii świetne zawody rozgrywał Kot. Zwycięstwo drużyny z Piekar Śląskich na minutę przed końcową syreną przypieczętował Łukasz Gogola.

Kibice zgromadzeni w tarnowskiej hali "Jaskółka" oglądali interesujące widowisko stworzone przez zawodników obu drużyn. Emocje w meczu inaugurującym nowy sezon towarzyszyły do samego końca. Ostatecznie dwa punkty pojadą do Piekar Śląskich.

W następnej kolejce SPR Tarnów zmierzy się na wyjeździe z SRS Czuwaj Przemyśl, natomiast Olimpia podejmie u siebie Siódemkę Miedź Legnica .

SPR Tarnów - MKS Olimpia Piekary Śląskie 26:28 (12:12)

SPR: Ciochoń, Nowak, Barnaś - Szatko 8, Nowak Ł. 7, Misiewicz 4, Kowalik 3, Karwowski 2, Niemiec M. 1, Kubisztal 1, Jewuła, Sanek, Niemiec B., Bielamowicz, Gabiga, Wajda