Bauhaus Liga ASOBAL: Barca wykonała zadanie, 2 bramki Syprzaka

FC Barcelona Lassa pokonała Frigoríficos Morrazo Cangas w środowym spotkaniu 3. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL. Katalońska drużyna odniosła 64. kolejne zwycięstwo w lidze. 2 gole zdobył dla niej Kamil Syprzak.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

24-letni polski kołowy rozpoczął środowe spotkanie w wyjściowym składzie mistrzów Hiszpanii. Barcelona już po pięciu minutach gry odskoczyła rywalom na dystans trzech bramek (5:2), a po kwadransie prowadziła już 12:4.

Przed przerwą podopieczni Xaviera Pascuala mieli już 10 goli przewagi (21:11) i po zmianie stron nie forsowali tempa gry. Barca początkowo miała nawet problem z powiększeniem swojego dorobku (tylko trzy bramki w pierwszych 10 minutach drugiej połowy), niemniej jej prowadzenie cały czas utrzymywało się w granicach 9-12 trafień.

Katalońska drużyna triumfowała ostatecznie 34:23, a dwa gole zdobył dla niej Kamil Syprzak. Czołowym strzelcem zespołu był Aitor Arino, który skończył mecz z 6 bramkami.

Dla Barcelony było to 64. kolejne zwycięstwo w lidze i jednocześnie ostatni sprawdzian przed weekendowym meczem 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Löwen. Obrońców tytułu czeka trudne zadanie, przed dwoma laty przegrali bowiem w Mannheim aż 31:38.