I liga mężczyzn gr. A: Sokół pokonał Wybrzeże, Druga porażka Wolsztyniaka (wyniki)

Sokół Browar Kościerzyna sensacyjnie pokonał Wybrzeże Gdańsk w jednym z sobotnich meczów 2. kolejki I ligi mężczyzn gr. A. Pierwsze punkty w sezonie zdobyła Orlen Wisła II Płock, po raz drugi przegrał z kolei Wolsztyniak.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Ekipa z Kościerzyny zaskoczyła w sobotnie popołudnie niejednego sympatyka piłki ręcznej w Polsce. Do przerwy gracze Sokoła Browar przegrywali ze spadkowiczem z PGNiG Superligi 12:17 i nic nie zapowiadało, by mogli odmienić losy meczu. Po przerwie jednak kaszubska drużyna rozegrał znakomitą partię i ostatecznie triumfowała 25:23.

Ważne punkty zdobyły w sobotni wieczór ekipy Mebli Wójcik Elbląg oraz Polski Cukier Pomezanii Malbork. Meblarze zwyciężyli na ciężkim terenie w Wolsztynie, Pomezania natomiast wywiozła komplet punktów z parkietu MKS-u Kalisz.

Swój dorobek w 2. kolejce otworzyły zespoły Real Astromalu LesznoŚKPR-u Świdnica i Orlen Wisły II Płock. Młodzi Nafciarze w zamykającym sobotnie zmagania meczu z MKS-em Poznań zwyciężyli 29:26.

Druga seria spotkań dokończona zostanie w niedzielę (20 września) kiedy Warmia Traveland Olsztyn podejmie Spójnię Gdynia.